| anonim_4396 a întrebat:

aș dori sa ma împac cu fostul meu prieten, dar nuștiu cum. Am avut o relație de 6 luni, a fost foarte frumos, însă în ultima perioadă parca se schimbase, credeam ca are pe altcineva, dar el avea probleme in familie, deoarece părinții lui s-au despărțit. neștiind de asta am început sa ma îndepărtez de el fiindcă cum am spus credeam ca are pe altcineva, și anume pe fosta lui amica, cu care dupa ce mi-a scris mie ca ar fi bine sa ramînem prieteni sau sa luam o pauza, a inceput a prieteni sau a avea o relație. de fapt nu a fost nimic important din cîte am aflat. după ce ni-am despărțit și parinții lui au probleme s-a închis in el nu vrea să iasă cu nimeni și nici nu prea vrea să vorbească. țin la el si aș dori să ma împac cu el, nu vreau sa-l vad în așa stare(asta am aflat de la niste prieteni de a lui, care nici ei nu pot vorbi cu el, ca nu-l înțeleg), însă mai vorbim din cînd în cînd pe internet și imi zice ca la el e totul bine și ok..nici nuștiu ce să cred.dar as dori sa mă împac cu el, din cele ce am aflat lui îi cam pare rău ca ne-am despărțit și el nu a vrut să se întîmple asta, dar pemanent avea probleme acasa și nu putea să iasă.eu nu am stiut aceasta, pînă cînd mi-a zis o prietena ce vorbeau prietenii lui, și o vreme după ce ne-am despărțit l-am ignorat, pînă acum, cînd mai vorbim pe net.aș dori să știu cum sa fac să fim iarăși împreună.laughing

7 răspunsuri:
| SabinaRsT a răspuns:

Vorbeste cu el, spune-i cum sta treaba, spune-i ca vrei sa-l ajuti sa treaca peste probleme si asa ve veti impaca. Bafta!

| Own3r a răspuns:

Vorbeste deschis cu el...Fa ce ai facut si prima data happy

| ElectronicSound a răspuns:

Mergi la el acasa si vorbeste deschis. daca chiar te mai iubste te va asculta. dupa aia merg totu de la sine

| detam a răspuns:

Spune-i ca regreti si ca trebuia sa iti spuna motivul real, pentru ca l-ai fi inteles si ca iti pasa de el, chiar daca vrea sa fiti doar prieteni

| Sergiu_Andrei_Din_1987 a răspuns:

Vorbeste cu el, spune-i ca inca il iubesti, si vrei sa mai incercati o data, sigur i-ai lumina viatawinking

| Adrianușka a răspuns (pentru Sergiu_Andrei_Din_1987):

Cum aș putea vorbi cu el, cînd stă numai acasa..si pe net nu vreau sa discut asa teme...

| Sergiu_Andrei_Din_1987 a răspuns (pentru Adrianușka):

Suna-l si intalnitiva la o cafea...