| nooneishereboo a întrebat:

Cum v-ați simți dacă persoana iubită sau o persoană în care v-ați pus încrederea o viață întreagă nu vă ia apărarea când cineva vorbește de rău de voi sau spune lucruri urâte neadevărate despre voi?
Ba mai mult, le dă dreptate.
Cum ați reacționa voi?

3 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Daca doar nu mi-ar lua apararea nu ar fi o problema pentru ca imi pot purta si singur de grija, pot si singur sa ma apar si sa ripostez in situatii de genul, daca ii da dreptate acelei persoase inseamna ca a fost intotdeauna un sarpe ce a stat in coasta mea. Alung acea persoana din viata mea, persoanele false care in fata se dau apropiate si la spate te vand sunt cele mai jegoase.

| Celcestietot a răspuns:

În niciun fel, poate m-ar deranja puțin și de părerea negativă a altora cu privire la mine nu mă interesează. Dacă este așa, plec de acolo și îi las să latre în continuare ca niște câini și nu îi mai bag în seamă niciodată, că dacă mie mi-au făcut asta, au atins limita imoralității.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Evident că m-aș simți mâhnită. Acum depinde de caracterul acelei persoane care poate fi ușor influențabilă și să-i creadă pe cei ce vorbesc de rău sau poate vrea să se pună bine cu ei.