| RAY a întrebat:

Cum va planificati viitorul? pe perioade scurte sau lungi?

16 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

De obicei nu ne planificam, totul este spontan. Uneori s-a nimerit sa nu ne iasa tot ce ne planificasem pe o perioada mai lunga si asa ca totul vine de azi pe maine.

| RAY explică (pentru MihaelaDart):

Ce te motiveaza in viata?

| MihaelaDart a răspuns (pentru RAY):

Dorintele de a realiza tot ceea ce ne propunem sa le facem.

| Freya1 a răspuns:

Intotdeauna pe termen lung si este foarte gresit din punctul meu de vedere ca niciodata nu ai de unde sa stii ca si mai in colo o data cu inaintarea in varsta si etc o sa iti mai doresti tot acel lucru pe care l-ai planuit acum ceva timp

| SG1995 a răspuns:

Scurte, nu se stie ziua de maine, adica mna planific si pe termen lung, dar depinde de idei.

| PersonajFictiv a răspuns:

Ambele.
Planurile pe termen scurt sunt diferite de alea pe termen lung.
Planurile pe termen lung contin mai multe planuri mici,cel putin asa e la mine.
Dar nu e mereu planificat ceva.
Si planurile la mine sunt doar pentru directie, sunt detasat de rezultat, stiu doar unde vreau sa ajung sa zicem, ca un marinar ma folosesc de busola, dar nu stiu daca ajung la destinatie, doar fac ce pot sa ajung acolo.
Daca gasesc un traseu mai bun, evident ca schimb, dar nu ma opresc si pe alea proaste le evit.

| RAY explică (pentru PersonajFictiv):

E foarte mare diferenta intre personale care au o viata sociala reala vs virtuala, am observat si eu, o totala lipsa a umorului, depresie, tristete

| PersonajFictiv a răspuns (pentru RAY):

laughing am sters oricum, se intelegea altceva si imi era lene sa modific.

| RAY explică (pentru PersonajFictiv):

Ce anume te motiveaza sa mergi inainte?

| PersonajFictiv a răspuns (pentru RAY):

Visul meu.
De a fi cineva mai bun care e capabil sa ofere mai multe societatii decat ofera in prezent.
Asta o fac fiind EU,descoperind lucruri noi de mine, incercand sa trec peste anumite defecte,vicii inlocuindu-le cu ceva mai bun de atat.
Prietenii, formati din oameni buni, ma bucur cand mai vad un om bun( unii cunoscuti, altii pe care inca nu-i cunosc, oamenii care se aseamana cu mine la gandire ii consider prieteni, pana la urma, degeaba esti inconjurat cu 50 de rude,membrii ai familiei, daca nu te intelege nimeni si te iubeste doar in timpul in care faci cum vor ei, degeaba).
Posibil o viitoare familie, poate asta ma motiveaza, dar nu sunt sigur.Consider ca adevarata casnicie e in interior, nu in niste acte semnate ( asta e doar afacere).
Mi-e mila de oamenii buni care ar da valoare societatii, dar nu e nimeni care sa le intinda o mana si as vrea sa devin eu ala care e in stare sa o faca, acum nu pot, dar as vrea.
Nu as ajuta oameni ratati.
Sunt racit si obosit, nu prea imi mai vine in cap ce ma motiveaza, dar mai sunt lucruri ce ma motiveaza.

| RAY explică (pentru PersonajFictiv):

Si eu sunt racit nu esti singurul

| ShaOfHatred a răspuns:

Scurte. Gen orice lucru marunt poate afecta un plan de viitor lung, asa ca imi fac planuri scurte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lungi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ani lumina inainte. Deja am planificat si ce o sa faca a 5 generatie dupa mine.

| munteanuionvictor a răspuns:

Mai scurte.

| Supicadepui a răspuns:

Eu imi planific viitorul de pe o zi pe alta, cu grija zilei de maine.