| anonim_4396 a întrebat:

Cum vedeți voi tentativele de a "agăța" la locul de munca?
Nu mă refer la tentativele de a curata șefii sau șefele, ci de exemplu, încercarea unuia de a combina o colegă de munca.
Doar mie îmi provoacă nervi aceste încercări penibile sau și vouă?

Răspuns Câştigător
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Penibile și disperate. E enervant când oameni adulți creează drame ca niște adolescenți și-i mai implică și pe alții în ele. De aia mi-e bine pe cont propriu, vreau munca să fie muncă, nu teren de joacă, loc de bârfă sau mai știu eu ce.

14 răspunsuri:
| oSalamadra a răspuns:

Aiurea mai ales cand vine un prost si se da la fiecare tipa in parte cu tot felul de minciuni de parca oamenii nu vorbesc intre ei si nu se afla toate
Nu suport dramele daca vreau drame stau acasa si ma uit la telenovele
Sa nu mai zic ca dupa ce se despart se dusmanesc si se tiganesc in fata tuturor pe unde apuca

suntserios
| suntserios a răspuns:

Destul de neprofesionist.
Eu nu as lucra cu partenera în același loc.

| Drimmero a răspuns:

O zici de parca ar fi o crima daca oamenii se combina la locul de munca, pana mea...sunt atatea cupluri care s-au cunoscut fix la locul de munca, eu nu vad nimic imoral in asta sau neprofesionist. Te oftici ca nu te-au combinat pe tine si s-au uitat la colegele care arata mai bine sau cum?
Daca nu e vorba de libidinosi sau hartuitori eu nu vad unde e problema daca oamenii leaga o chimie, o legatura si vor sa se cunoasca si in afara serviciului la o cafea, vin, film. Pe strada nu vreti sa va abordeze nimeni, pe net nu va convine daca se baga in seama anumiti insi, la locul de munca nu va place, cum pana mea crezi ca s-au creat o buna parte din relatii sau macar s-au cunoscut oamenii intre ei daca nu din diferite situatii, nu toata lumea e asexuala, aromantica incat sa nu dea curs si la situatii in care ar putea iesi ceva frumos. Ca nu sunt cele mai potrivite situatii e una dar cand e vorba de oameni nu exista doar nuante de alb si negru, vorbim de conjuncturi peste conjuncturi.
O dai si in putina ipocrizie, deci te enerveaza daca colegii intre ei se curteaza spunand ca e neprofesionism dar in schimb te incanta ideea si nu te-ar deranja daca sefii curteaza prostute ca doar nu ne-ai umplut capul cu intrebari copilaroase despre sefi sarmanti cu fler care fac ochi dulci unor angajate naive, acolo nu mai neprofesionalism? ipocrizia bat-o vina

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Da, la colegii noi care nici nu te cunosc bine și se bagă cu japca in seama din prima zi, dorind să facă combinații. Exact la ei mă refer.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

In schimb iti curg balele daca sefii te-ar aborda : ) ) ) las-o ca macane.
Colegul nou saracul e mai amarat decat seful ca d-aia lucreaza pentru el, deci n-are aceeasi atractivitate.

| wildthing a răspuns:

Dar de ce sunt penibile? De ce in alta parte poti "agata", dar la locul de munca nu?
Ca fapt divers, stii cate cupluri de actori celebri s-au format pe platourile de filmare? Ei erau la munca, sa stii.winking

| anonim_4396 explică (pentru wildthing):

Pentru că e neprofesionist. In plus de asta, la serviciu vi să muncești, nu sa faci combinații. Asta e părerea mea.

| oSalamadra a răspuns (pentru wildthing):

Noi suntem oameni normali, nu actori
Actorii filmeaza un an, doi, gata jobul merg spre alt casting, sanse mari sa nu mai lucreze impreuna dupa filmul ala

| wildthing a răspuns (pentru anonim_4396):

Neprofesionist? Ha ha, ce amuzante sunteti voi cand povestiti cum respectati voi regulile la virgula, dar daca apare vreun coleg nou asa gen Chris Hemsworth sau ma rog, unul dupa care vi se uda voua p@sarica maxim, uitati si de profesionalism si de munca si de tot...si abia asteptati sa devina neprofesionist si sa incerce sa va combine.winking

| Jus7t a răspuns:

Păi sunt oameni, dacă ai o chimie cu o colegă care e problema?

Normal că trebuie să acorzi mult mai multă atenție, nu e ca si cum ești în club, nu e pentru oricine.
Mai ales că nu vorbim de consecințe de același nivel ca agatatul în club, care se termina prost.

| 4evergentleman a răspuns:

Nu mănânci unde îți faci nevoia mare.

| Together a răspuns:

Motivatia reproductiva e mare, si ca barbat de multe ori nu stii ce primesti cand incerci. Poate se nimereste ca noua colega sa fie in cautare de o relatie cum isi doreste individul, si totul iese bine.

Mai e si avantajul dat de vechimea la locul de munca, un fel de pozitie de superioritate care poate ajuta atractia feminina.

Legat de riscuri, nu toti isi pretuiesc asa mult locul de munca, si nu toti stau sa analizeze consecintele. Principul de baza, vede femeie, vrea. Poate a avut experiente pozitive cu alte colege actionand asa.

| Mitzupitzu a răspuns:

''Cum vedeți voi tentativele de a "agăța" la locul de munca?'' Cea mai mare greseala. Nu faceti niciodata asa ceva. Iese prost.

| VelicanEmilia a răspuns:

N-as avea nimic de obiectat daca tentativa asta de "agatat" s-ar intampla dupa program intre cei doi, in particular. Asa de față cu toti colegii mi s-ar parea penibil, scarbos si neprofesional. La munca venim cu un scop, nu sa ne luam limba-n gura.