| xRaffy a întrebat:

Cum vi se pare o chirie de 450 lei luna într-un oraș mare într-o garsoniera confort 2 având 20 m2? Arată foarte bine și decent ca să stai o lunga perioada de timp.

18 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Mi se pare imposibil de obținut într-un oraș precum Cluj-Napoca.
Eu plătesc ceva mai mult.

| xRaffy explică (pentru Ofiintă):

Într-un oraș unde e departe de mine e atât.
https://www.olx.ro/oferta/garsoniera-confort-2-IDeC7wD.html

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Depinde de oraș, de zonă.

| AndrElle a răspuns:

Foarte cool, daca ți-ai găsit e bine.

| SilentRain a răspuns:

Ieftin

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cred ca doar intr-un oras mort găsești asemenea prețuri.

| mgtow a răspuns:

Bani pierduti, mai bine langa parinti stai gratuit pana iti permiti sa iti cumperi tu o garsoniera. Daca nu gasesti mandra nu are rost apartament / la garsoniera costurile sant mai mici de fel si aduni bani mai repede sa o platesti fara rate

| and00000 a răspuns:

Buna!

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru mgtow):

Dar daca familia lui (parintii) sunt la tara si el lucreaza la oras?

| mgtow a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Il cunosc / in loc sa stea in chirie sa nu isi cumpere niciodata un apartament platind chirie daca ar fi alt caz atunci sa intre in armata unde nu plateste nimic si aduna bani pana la 40 dupa iese la pensie si are casa

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru mgtow):

Cine iese la pensie la 40 de ani?

| mgtow a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Soldatii si cadrul militar asa e legea

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru mgtow):

Nu este asa.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru mgtow):

Da-mi legea care prevede asa ceva.

| mgtow a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Această limită poate fi redusă pentru perioada în care militarii și-au desfășurat activitatea în condiții de muncă deosebite, speciale sau alte condiții (personal aeronavigant, personal ambarcat, parașutiști sau alte categorii de persoane a căror activitate se desfășoară în condițiile menționate) cu perioade corespunzătoare. Reducerea vârstei standard de pensionare nu poate fi mai mare de 13 ani. Prin aplicarea acestor reduceri, vârsta standard de pensionare nu poate fi mai mică de 45 de ani. Inainte era 40 dar am fost aproape http://presamil.ro/tot-ce-trebuie-sa-stiti-despre-pensiile-militare/

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru mgtow):

Varsta stadard de pensionare nu poate fi mai mica de 45 de ani. Acest lucru pot sa-l obtina militarii pentru activitate realizată în condiții de muncă speciale și alte condiții: parasutisti, aviatori, scafandri, marinari, vanatori de munte.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru mgtow):

Da, dar de asta nu beneficiaza majoritatea dintre militari.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru mgtow):

Eu citesc legea, nu ce spune presa. Din presa iau stirea si o confrunt cu legea. Stii cum se zicea in armata la orientare: se confrunta harta cu taranul.