| anonim_4396 a întrebat:

Cum vi se pare un loc de muncă într-un laborator de cofetărie? big grin
A lucrat cineva în domeniu poate?

18 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Mi-ar placea. Mai ales ca as manca cat as vrea.

| Mosotti a răspuns:

E un loc de munca ca oricare altul, e okey pentru cine-i place. Apropo daca tot iti place, intr-o reteta scrie ca se freaca galbenusurile cu zahar pana ce se umfla ca o spuma. Daca scot zaharu ca sa pun stevia, evident cantitate infima, ca are putere de indulcire mare, deci in absenta zaharului cum se mai fac alea spuma?! Se pune altceva? Sau merge si fara zahar frecate si iese la fel?

| Catrice a răspuns (pentru Mosotti):

Nu ies spuma ca albușurile,ci se albesc. Teoretic, zahărul se poate înlocui, practic, depinde de rețetă, cum se leaga aluatul/crema etc.

| Catrice a răspuns:

Trre' sa stiu sa faci prăjituri, fursecuri si tot ce ține de ramura patiseriei si sa nu-ți falimentezi patronul (If u know what i mean)hee hee

| anonim_4396 explică (pentru Catrice):

Ador să fac prăjituri. Chiar astăzi am de gând să pregătesc una pentru niște prieteni. Dar și mai tare ador să le văd fețele când le savurează. big grin

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca le treci probele (asta daca n-ai ani de experienta lucrati ca si cofetar), aia e.

| Celcestietot a răspuns:

Călduros.

| Dismally a răspuns:

Nu stiu, dar nu as lucra niciodata in acest domeniu, tentatia e prea mare big grin

| anonim_4396 explică (pentru Dismally):

O lecție bună de aplicat și pentru un creștin: scapă de obiectul ispitei! laughing

| Dismally a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu daca este cea mai buna cale sa te inconjori de ispite laughing

| anonim_4396 explică (pentru Dismally):

Cel ce se biruie pe sine e mai tare decât cel ce biruie cetăți.winking

| Dismally a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, dar omul este slab si supus pacatului deci e mai bine sa ne cunoastem limitele happy

| anonim_4396 explică (pentru Dismally):

Dap. Scrie să fugim de poftele tinereții. Deci uneori e ok să fugi. Fuga e rușinoasă, dar e sănătoasă. big grin

| CodrutElian1990 a răspuns:

Trebuie sa iti alegi locul de munca unde sa lucrezi cu placere.

| StrongHeart a răspuns:

Trebuie sa stai in picioare 10 ore pe zi sau mai mult,a zis cineva calduros,gresit, sunt multe camere reci intr-o cofetarie.
Trebuie NEAPARAT sa iti placa bucataria si sa ai rezistenta fizica, nu e ca la birou unde stai pe scaun confortabil si butonezi.
Daca nu iti place bucataria, nu ai ce cauta acolo, daca iti place in schimb poti sa imbini utilul cu placutul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu știu sa-ti răspund exact la intrebari dar am fost odată in unul si mi se părea foarte ok, ma refer la clima care se respira inauntru si la cum lucrau angajații.

| Onisim10 a răspuns:

E fain la cofetărie.

| BecSpart a răspuns:

Nuj dar suna foarte dulce happy