| anonim_4396 a întrebat:

Cunoasteti sau ati intalnit barbati care cred ca sunt femei sau femei care cred ca sunt barbati?

63 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Desigur ca da, asta se formeaza in primele 6 saptamani, ce nu inteleg uni este ca daca tu ca barbat te ai nascut in corpul gresit nu inseamna ca esti gay, poti fii o lesbiana dar esti in corpul gresit, eu unu nu simt nimic cand vad un barbat decat scarba, dar am mai multe in comun cu fetele doar ele ma atrag

| RAY a răspuns (pentru RAY):

, eu unu nu simt nimic cand vad un barbat dezbracat decat scarba, nu inteleg cum sa nu iti placa fetele astea

| mgtow a răspuns:

Travestitii. se vad in public. Ii evit aia nu-s sanatosi la cap

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Doar ce am vazut prin media.

| Catrice a răspuns:

Da,eu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Nu exista asa ceva ca nasterea intr-un corp gresit.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sigur ca exista

| Jus7t a răspuns:

Nu.

| Celcestietot a răspuns:

Da.

| Drimmero a răspuns:

Da, stiam pe un boschetar care se ruja si se umbla in rochii, iarna umbla in rochii si vara statea cu 5 sube pe el, il mai intreba lumea la misto ce e si el zicea ca e doamna, mi-era mila de el ca avea si alte boli, la cap era full de probleme. Mai stiam o persoana pe care am cunoscut-o la o petrecere candva, initial am zis ca e o fata, asa parea dupa look, dar nu, era tip, avea o fata feminina dar tuns scurt, credeam ca e o tipa rasa in cap, d-aia mai rebela, dar nu, era un tip care se credea tipa. Daca stau sa ma gandesc mai bine am mai intalnit fugitiv persoane de genul, dar cel mai mult iti dai seama din barbati care se vor femei ce sunt de fapt, vocea ii da de gol, oasele fetei, venele de pe maini, beregata si multe alte detalii, invers parca e mai greu.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum sa nu existe omule,ce am avea de castigat daca am minti, de exemplu stiu o fata care respingea papusile de mica, acum e lesby, e un mascul in corp de fata, aia te bate si pe tine

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Ce scrii acolo sunt pers care au schizofrenie

| RAY a răspuns (pentru mgtow):

Aia o fac din prostie, de ce ai face reclama la asa ceva

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da fapt, nu exista.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

As spune "ba da", dar nu prea are rost.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Aha. "Ba da" nu e foarte convingator. La fel cum nici "sigur ca exista" nu e. Asta ce rost a avut?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nici"nu exista asa ceva ca nasterea intr-un corp gresit" nu e ceva foarte covingator. Daca aduceai argumente, le-as fi contrazis pe alea.Cum ai facut o singura afirmatie nejustificata, ma rezum la a o contrazice pe ea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ma asteptam sa te legi de replica aia. Raspunsul e ca e problema mea cum aleg sa ma implic in schimburi de cuvinte cu cei cu care stiu ca n-o sa pot sa ma inteleg. Tu ai venit aici sa raspunzi neobligata de nimeni si sugerezi ca stii chestii. Ce anume te-a impiedicat sa explici de la bun inceput de ce crezi tu ca gresesc?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

"Raspunsul e."
Nu te-am intrebat nimic.
Ai scris o afirmatie de un rand, n-avea sens sa-ti fac o lista de contraargumente din prima.
Nici acum nu are sens, de altfel.Nu e ca si cum te-as covinge de un fapt incert.Incongruenta de gen exista, singurul aspect discutabil e daca se incadreaza in categoria tulburarilor de identitate sau nu.Din moment ce exista persoane care afirma ca nu se identifica cu sexul lor biologic si s-a dovedit ca structura anatomica a encefalului lor este similara sexului opus, nu se mai pune problema daca exista sau nu.

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Pustiule, informeaza-te si dupa comenteaza.
Cauta pe google trangender sau transexual si citeste despre asta.
Uita-te si la acest video https://www.youtube.com/watch?v=Tk2AiArft8I

Seara faina!

| mgtow a răspuns (pentru RAY):

Au probleme de sanatate

| Mosotti a răspuns:

Au am cunoscut un trans, era fata si vroia sa fie barbat, nu ii placea ca e fata, pana la urma a facut tranzitia hormonala insa fara sa schimbe si sexu, si arata 99, 99 % barbat si se simte bine acum.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum sa nu existe? Pai Trans ce-s? Sunt nascuti in corp gresit, se nasc femei dar ei se simt barbati si vor sa devina barbati adica exact ce am cunoscut eu, dar si invers, barbati care se cred fete.
Acu o problema la creier care le dicteaza ca-s sexul opus celui natural.
Daca nu se transforma multi au disforie de gen, se simt prost, si deci trebuie sa rezolve treaba.

| Celcestietot a răspuns (pentru Drimmero):

Acum chiar exagerezi, Drimmero, plus ca ai preconceptii nasoale rau de tot, bazate pe chesti ilogice + ca jignesti subtil sau chiar direct pe cei care sunt asa. Vocea lor poate sa fie complet naturala si nu fortata (cum ar spune unii), oasele fetei sunt DIN NASTERE in cadrul majoritatii fiintelor omenesti, de ce te legi de oasele fetei?! Venele de pe maini?!?! Ce sens are asta, pe bune acum? Sincer, nici macar unul!

| Drimmero a răspuns (pentru Celcestietot):

Esti ok?

| Celcestietot a răspuns (pentru Drimmero):

Are logica ce ai scris?! Poti argumenta si tu o data in viata ta cand iti scriu aici pe forum?
Eu ar trebui sa te intreb daca esti ok dupa ce ti-am vazut in comentariu... esti ok?

| Drimmero a răspuns (pentru Celcestietot):

Tu ori ai baut petrol in seara asta, ori ma trollezi, altfel nu-mi explic, mai citeste o data raspunsul meu si vezi ca o sa-ti dea cu logica, daca nu iti da nici asa, problema e la tine, n-am jignit pe nimeni, am spus doar ce am vazut, dar de ce trebuie eu sa ma justific pentru niste personaje de aici nu stiu

| Celcestietot a răspuns (pentru Drimmero):

Omule, reciteste-ti raspunsul, uite ce scrie aici :,, Daca stau sa ma gandesc mai bine am mai intalnit fugitiv persoane de genul, dar cel mai mult iti dai seama din barbati care se vor femei ce sunt de fapt, vocea ii da de gol, oasele fetei, venele de pe maini, beregata si multe alte detalii, invers parca e mai greu. ''. Un aspect : venele de pe maini?! Eu am impresia ca tu iti bati joc de noi sau ca esti complet inconstient de ceea ce scrii (alaturi de cana de petrol langa tine, desigur).
Nu te justifici, te-am pus sa argumentezi, in caz ca esti in stare sa o faci si tu o data in viata ta cu mine.

| Drimmero a răspuns (pentru Celcestietot):

Te-a lovit frustrarea, asta e clar. Hai ca te invat, imi e mila de amarati de fel, te ajut sa intelegi.

Ia zi coane, la ce parte nu intelegi? Cand intalnesti un trans care face trecerea de la barbat la femeie, ca aici am zis ca recunosti prin anumite detalii care dau de gol persoanele alea precum: vocea care va fi mai joasa, ei de fel si-o disimuleaza ca sa para mai feminina, dar tot jos suna (pana sa faca tratamente hormonale, bla bla,, nu intru in amanunte), oasele fetei la barbati sunt mai proeminente, mai dezvoltate, ''beregata'' e evidenta in relief la barbati, e ascutit acel cartilaj si mai dezvoltat, iar venele de la maini la barbati sunt mai proeminente, ce dracu era asa greu de inteles, unii efectiv vreti mura-n gura, faceti economie de gandire.

| Celcestietot a răspuns (pentru Drimmero):

Economie de gandire faci tu, ca nici de data asta nu ti-ai dus o argumentare buna pana la capat laughing. N-ai ce sa ma inveti, ia aici o lectie ca la carte ( si vezi ca nu te pun sa imi platesti banii pentru meditatie, sunt cu bun simt ) :
Ai scris in acel fragment preluat de mine ca ai intalnit fugitiv persoane de genul, deci ti-ai format o parere superficiala sau deja o aveai, Drimmero se intampla sa aiba si preconceptii de fel, mie imi spui. Tipa laughing de la petrecere era ''portretrizata pe preconceptii'', la caracter, in privirea ta. Daca omul asa este din nastere ca si fizic, poti manipula tu genele? In afara acestui fapt, nici nu este rau oricum ai arata. Ca sa accentuez pe baza unei situatii prezentate mai sus, tu esti ceva de genul : daca are peste 1, 80 este gay, categoric, sau daca-i de etnie roma, te ciordeste cu tot cu buzunare laughing. Daca stau chiar si mai atent de atat sa vad ce ai scris tu mai sus, stii ce observ? Ca ne-ai dat o formula care nici nu se aplica, despre cum sa recunosti un ''barbato-femeie'' in general, iar asemenea situatii nu isi au locul pentru generalizari, avem nevoie si de un context social amplu cunoscut, pe langa multe altele.
Alt detaliu socant in acest context aplicabil, din partea ta, cica :,, oasele fetei la barbati sunt mai proeminente''. Si daca nu sunt proeminente inseamna ca este mai putin barbat sau ca il gasesti cu sutien pe dedesubt?! Fiecare are densitatea proprie a oaselor si nu spune in niciun studiu ca esti mai putin barbat cu cat o ai mai mica (denistatea).
Venele - cum influentezi tu proeminenta acestora? Nu prea ai cum... ESTE GENETICA! Este de la sine inteles ca acum nu trebuie sa mai repet ca nu ai ce face in aceasta privinta si ca nu esti mai putin barbat cu cat o ai mai invizibila. Etichete preconcepute a la Drimmero, de asta am avut parte.