| Lelia18 a întrebat:

Daca ai merge pe strada suparata si cineva te-ar opri spunandu-ti ca iti ofera o imbratisare sincera..ai primi-o?

Daca ai munci toata ziua si seara esti rupta de oboseala, ai accepta o imbratisare?

Daca esti in mijlocul unei intamplari dureroase si nu poti sa te deschizi fata de nimeni, dar un necunoscut ti-ar spune ca vrea sa te imbratiseze ce ai face?

Cand a fost ultima oara cand ai primit o imbratisare?

Cand a fost ultima oara cand ai oferit o imbratisare?

16 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
1)-Nu
2)-Daaaaaaaaaaa
3)-Nu pot accepta imbratisarea unui necunosct, oricat de suparata as fi.
4)-Ieri de la fiul meu
5)-Tot ieri cand mi-am internat baiatulstraight face
O zi frumoasa sa aihappy

| Musique a răspuns:

Îmi plac îmbrățișările, dar țin cont și de persoana care mă îmbrățișează.
Ultima oară, azi.M-am întâlnit cu o colegă după terminarea orelor.Și la școală am dat o grămadă.
Baftă!

| Lelia18 explică (pentru Musique):

Musique, multumesc multhappy Ai fi de acord sa te inscrii intr-o campanie "Free Kiss" si sa dai imbratisari gratis, oameniilor de pe strada? Sunt multi care asteapta o imbratisare. Multi sunt tristi, plini de probleme, iar un gest in sine ce dureaza doar cateva secunde... e posibil, ca sa le faca o zi intreaga plina de soarehappy

| Musique a răspuns (pentru Lelia18):

În orașul meu e o astfel de campanie, "free hugs" dar nu m-am înscris (motive personale).E drăguță inițiativa, însă nu cred că mi se... potrivește.Cum am spus, țin cont de persoană și nu-mi manifest afecțiunea decât foarte greu.
Știu cât înseamnă, am primit și eu una acum ceva timp... eram în parc și ei se plimbau pe stradă îmbrățișând oamenii.Toată ziua a fost mai frumoasă. :3
Baftăăă!

| Lelia18 explică (pentru Musique):

Imi place ca mereu termini cu: "Baftaaa!" happy happy happy

| Musique a răspuns (pentru Lelia18):

Obișnuința. big grin

| Lelia18 explică (pentru Musique):

Baftaaa! happy

| Musique a răspuns (pentru Lelia18):

Mersiii! Și ție!

| MaliciousDeath a răspuns:

1.Nu cred.
2.Doar in timp ce dorm, deci nu de la oricine.
3. Dragut ca incearca, dar asta doar m-ar ajuta sa realizez ca am oameni nepotriviti langa mine.De mine nu mai zic.
4.Azi.
5.Din proprie initiativa a fost anul trecut.Da, anul trecut.Nici nu exista o anume prietenie intre mine si persoana respectiva, si totusi e vorba de aceeasi persoana implicata la intrebarea 4.Ciudaaat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu as fi fost destul de obisnuit sa o primesc sau nu as crede ce primesc. ultima oara cand am primit o imbratisare stiam ca nu sunt iubit iar cand am oferit-o mi-era teama sa nu deranjez.
in concluzie sunt inconjurat de oameni care folosesc sociopatia si nu iubirea pentru a se promova pe ei insisi.

| Madayna a răspuns:

1. Nu
2. Da
3. Nu as accepta sa ma imbratiseze un necunoscut
4. Duminica, de la iubitul meu
5. Duminica, pentru iubitul meu

| AndyLavy a răspuns:

1.NU
2.Depinde de la cine.
3.As pleca de langa el.
4.ieri
5.ieri

| Everestcompany a răspuns:

Frumoasa intrebare.

| Lelia18 explică:

Nu obisnuiesc sa tin cardul in buzunar, ci in portofel si portofelul in gentuta! Te-ai agita degeaba, asa ca mai bine ai sta cuminte si m-ai imbratisa cu toata sinceritatealaughing)

| GD15 a răspuns:

1.Pai de ce nu? Daca acea persoana a vorbit sincer, si daca a propus asa ceva inseamna ca: are nevoie un pic de sprijin ori vrea sa-mi ofere un sprijin mie!
2.Ar trebuie sa acept, persoana care doreste sa-ti ofere imbratisarea in asa momente, cu siguranta ca tine la tine, dar omul in aceste momente este orb, si nu vede adevaratele sentimente ascunse dupa fapte.
3.Las imbratisa, imbratisarea va dura o clipa, dar pentru o clipa ma voi simti in siguranta.
4.cu 4 zile in urma.
4. tot cu 4 zile in urma.