| timmeap7 a întrebat:

Dacă am participat la câteva ședințe gratuite pentru bacalaureat organizate de o universitate, cu alți 20-40 de oameni, se cheamă că am făcut meditații? Se poate compara cu meditațiile particulare?

2 răspunsuri:
| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Meditatii sunt dar nici pe aproape nu sunt de cele particulare acolo unde profesorul sta si iti explica numai tie tot ce trebuie

| Florin9Florin9 a răspuns:

Tot ce contează e să acumulezi tu cunoștiințele necesare pentru a rezolva subiectele de bacalaureat în așa fel încât să poți lua 6-7 sau cât îți propui tu să iei.

Că așa degeaba teoretic se pune că ai făcut meditații dacă practic nu ai înțeles nimic.

Sau degeaba îți zice cineva că nu se pun ca meditații atâta timp cât pe tine chiar te-au ajutat să înțelegi mai bine materia de bacalaureat.