| AvalohisBiorezonanță a întrebat:

Poti lua bacalaureatul la uman si fara meditatii?
Poti invata si singur din culegeri de tip "Eseul" si variante de teste de pe internet?
Ce se face la meditatiile pentru bacalaureat?
Pierd ceva important daca fac meditatii?
Ar trebui sa fac meditatii?
Vreau sa il iau cu o nota destul de mare.

Răspuns Câştigător
| Jimtheghost a răspuns:

Depinde ce capacitati ai. Daca stii ca nu esti destul de bun la limba romana (sau la whatever materie ai tu nevoie) ai putea lua meditatii, dar daca ai anul asta bac si tu te-ai hotarat sa iei acum meditatii e ca si cum ai incerca sa ingrasi porcul in ajunul Craciunului (sorry not sorry). Dar, daca incerci poate reusesti sa inveti ceva in astea cateva luni. Daca nu esti in clasa a 12-a atunci ai sanse mari sa faci performanta daca vei lua meditatii. happy

| AvalohisBiorezonanță explică (pentru Jimtheghost):

Dau bacalaureatul in 2017 eu.big grin

| Jimtheghost a răspuns (pentru AvalohisBiorezonanță):

Atunci my friend, apuca-te de meditatii. Iei bacul cu 10. happy

| AvalohisBiorezonanță explică (pentru Jimtheghost):

happy Okey..merci.
big grin
happy

7 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Daca faci meditatii vei lua o nota mai mare. Nu pierzi nimic, ai de castigat. Cel putin la ce crezi tu ca nu te descurci prea bine ar trebui sa faci.

| AvalohisBiorezonanță explică (pentru J0B0MAT):

Ma refeream ce pierzi daca nu faci meditatii.laughing

| Daniellllll1 a răspuns:

Daca vrei sa ai o medie de 8.50 +. Parerea mea ca ti-ar trebui meditatii, dar daca esti la uman, nu cred ca iti trebuie meditatii sa-l iei.

| RangelovStefan a răspuns:

Mai bine iei ca sa fii sigur ca iei bacul