| nicusor123 a întrebat:

Daca ar incepe o invazie zombie cum ar decurge? vreau sa stiu tot cum incepe ce se intampla cine supravietuieste cum se termina...

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Nu stii cum se termina - asta e si farmecul. Daca e sa ne luam dupa invaziile clasice prezentate in diverse filme, ar invia cativa zombies si prin muscatura, i-ar infecta si transforma si pe muritori, iar virusul s-ar extinde destul de repede, astfel incat am avea de-a face cu o asa-zisa invazie (mai degraba transformare a populatiei). Cine supravietuieste si cine nu, asta nu se stie. Ma gandesc ca la cat de repede s-ar desfasura, oamenii nu ar avea timp sa isi ia masurile necesare pentru a supravietui si salva specia umana. Realist vorbind acum, asa ceva e imposibil, dar e interesant sa iti imaginezi ce s-ar putea intampla.

2 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Super tare intrebarea ta la asta ma gandesc si eu, ce s-ar intampla daca omenirea ar fi sub invazia zombi, mie imi plac filmele cu zombi

| Macryna a răspuns:

Daca ai avut imaginatie sa te gandesti la asta poti s-o si inventezi