| Reni_Renata_1989 a întrebat:

"Daca ar trebui sa oferi un singur sfat unui copil despre viata, care ar fi acela?".
Am primit aceasta intrebare pe ask si m-a pus pe ganduri.
Raspunde,si daca imi va placea raspunsul tau, ii voi da funda!winking

7 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Cunoaste-l pe adevaratul Dumnezeu si vei fi fericit.

| kitykity a răspuns:

''Viata este un abur, tine doar o zi si dupa se stinge'', deci traieste momente frumoase in viata si sa-l cunosti pe Creatorul tau, Dumnezeu.

| hhhapciuuu a răspuns:

'' copile, viseaza ca toate visele tale devin realitate si sa n-ai dubii ca asa se va intampla ''

| L0v3isTheWaY a răspuns:

Trăiește-ți viața, nu încerca să o înțelegi.

| BlackBi a răspuns:

Mergi cu capul inainte, orice s.ar intampla.

| Anaais a răspuns:

Sa munceasca azi ca un sclav pentru a putea porunci maine ca un rege.
Pace!

| Mariusika_Marius_1999 a răspuns:

Viata te va arunca si prin zile bune si prin zile rele mai ales ca oameni sunt rai asa ca fi tare in orice situatie si nu ceda la prima piedica