| TaniaMaria97 a întrebat:

Daca ati avea o problema ati apela la psiholog sau preot? Cine credeti ca e mai folositor?

Răspuns Câştigător
| Adrianetc a răspuns:

Preotul nu este un geniu, este o unealta a Domnului deci El te poate ajuta prin acel preot iar psihologul intr-adevar a facut studii dar sunt lucruri pe care omul nu le poate rezolva.

8 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Trebuie sa apelezi la un psiholog foarte bine pregatit. Unul care a absolvit cu 6 nu are competenta necesara pentru a te ajuta.

| emima a răspuns:

Eu din propria experienta iti spun ca am fost la psiholog am avut o depresie si a functionat!

| pietrean a răspuns:

Bineinteles,la psiholog! Popa, poate doar sa te ingroape.

| vangaelis a răspuns:

Terapia cu tine insasi e mai buna.

| Annyya a răspuns:

Daca ar fi sa aleg, as spune psiholog. Totusi, nu ma duc la preot daca am nevoie de sfaturi si lucruri de genul, pentru asta exista un psiholog.
Dar, pe de alta parte, nu as apela la niciunul, ma descurc si singura, plus ca de asta exista si prieteni. Am vrut doar sa iti raspund la intrebare.

| LiviuCristy a răspuns:

Preot frate ca de psihologit ma psihologesc si singur

| cecilika a răspuns:

EU cred ca ar trebui sa te adresezi la un psiholog deoarece el a invatat cum sa ajute un om insa preotii se ocupa cu biserica. sper ca te-am ajutat.

| pietrean a răspuns (pentru cecilika):

Sa te adresezi UNUI psiholog, NU "la psiholog"! NU "insa", corect este "IAR preotii"!