| speranza24 a întrebat:

Daca ati fi pusi sa alegeti, intre a trai o iubire cu sacrifici, cu tot ceea ce implica si o viata fara iubire, in schimb plina de lux, cu tot ceea ce inseamna,,,, Ce ati alege?

10 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

As alege iubirea, cu sacrificii si tot ce implica.

| monyk a răspuns:

Buna, as alege iubirea fiinda ea e cea mai de pret, banii nu aduc fericirea, pentru ca desi ai lux daca nu esti cu persoana iubita mereu vei avea de suferit si de regretat, nu conteaza daca pers iubita nu are bani, bani se pot face impreuna, pornind de jos, dar iubirea nu se poate cumpara.

| inna a răspuns:

In iubire cateodata mai trebuie sa faci si sacrificii...as alege sa traiesc o iubire adevarat si pura, chiar daca mi-ar lipsii luxul.

| mami a răspuns:

Luxul poate disparea peste noapte, ce faci atunci in relatzia fara iubire

dar tzinand cont ca dragostea trece prin stomac si fara bani nu ai ce baga in stomac, ramane sa alegi ce crezi ca este mai avantajos pentru tine

| yadora a răspuns:

Luxul il poti piede si intr-o noapte de furtuna... dar iubirea ramane in suflet si vei trece peste toate obstacolele vietii... iubind frumos, cinsiti ...si fara lux.

| Dorinel a răspuns:

Luati voi iubirea ca eu i-au lux smug

| iulia_5454 a răspuns:

Am avut parte de prea multe dezamagiri in iubire asa ca aleg luxul

| andreea89 a răspuns:

Fara iubire, s-asa nu cred in ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bineinteles ca o iubire cu sacrificii..macar stiu ca lupt pentru ceva ce nu se duce la fel de repede ca luxul...
oh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Luxul mama, luxul...stii ce e ala?
Da-mi tu mie un milion de euro...ca fac eu rost si de iubire si de tot ce vrei tu.