| RosaliaOriginala a întrebat:

Daca este Valentines Day, credeti ca doar barbatul ar trebui sa ofere cadouri?

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Niciunul. e stupid ca intr-un cuplu sa ai nevoie de o zi speciala pentru a arata ca il iubesti pe celalalt.

| Arakiss a răspuns (pentru suntserios):

Așa ți se pare ție.
Nu e chestie de arătat, doar sărbătoriți dragostea voastră (dacă mai există).
Dar se poate și cum zici tu, să arăți că ți se îndoaie.
laughing

| suntserios a răspuns (pentru Arakiss):

Asta ai inteles tu din ce am scris eu? Ca mi se indoaie?
Eu zic ca celor care astepata o zi din calendar sa sarbatoareasca dragostea li se indoie. In rest eu pot sa o sarbatoresc in orice zi.

dar pare ca cele 15 cuvinte scrise de mine au fost prea mult de inteles pentru unii

| SilentRain a răspuns:

SuntSerios a răspuns cel mai bine

| Hammurabi a răspuns:

Cine a zis că doar bărbatul oferă cadouri?
Eu mi-am primit deja cadoul de dimineață. laughing

| Dismally a răspuns:

De ce, doar barbatii se indragostesc? big grin

| FreddieM a răspuns:

No contează sexul, e ziua îndrăgostiților, nu doar a indragostitului. Doar ca unele fete se cred centrul universului și profita de slăbiciunea admiratorului/iubitului.Boul este desigur, el.
Cheers

| Seba2013 a răspuns:

Daca o face de la "a fi" ci nu de la "a avea" ar trebui sa o faca barbatul ( a fi capul lui Iisus presupune o responsabilitate fata de femeie si fata de familie). Predicatul nu apartine neaparat subiectului. Dragostea donativa se apropie de sensibilitatea crestinului. Cand ajungi crestin (doar cand ajungi la inaltimea/puterea/palatul si maturitatea aia, ca de jos de la casuta nu poti pentru ca impetuozitatea te blocheaza si iti aduce mai mult costuri) toate lucrurile relé se transforma in bune. Una este dragostea romántica si alta cea pasionala si obsesiva.
Fluturele este bine sa mearga la o anumita distanta de flacara insa nu prea aproape (vezi fluturele si lumanarea sau flacara). Insa lucrul acesta se aplica pentru oamenii sublunari pentru ca exista si oameni supralunari.

https://books.google.com/......VINCI.html

https://www.univision.com/......-romantico

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu!
Ar trebui să fie reciproc, totul.