| DaftPunk a întrebat:

Daca evolutia este adevarata, de ce cainele meu nu este elefant?

Răspuns Câştigător
| Pricked a răspuns:

Când dormi tu, devine dinozaur. Ceva gen Toy Story.

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pentru acelasi motiv pentru care tu nu esti crocodil.

| thegatekeeper a răspuns:

Pentru ca speciile evolueaza pe parcursul a sute de mii de ani sau chiar mai mult, asadar, nu poti observa de-a lungul catorva ani cum evolueaza diverse specii.

| DaftPunk explică:

Cineva cu un IQ foarte ridicat, a mutat intrebarea la Conversatii.
Eh...ce sa-i faci.

Răspuns utilizator avertizat
| AtateaConditii a răspuns:

Pai a evoluat dragă, acum cateva milioane de ani cățelul tău era o șoparlăhappy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ştiai că oamenii au în comun cu cimpanzeii bonobo 98.4% din ADN? Uite unul dintre motivele pentru care evoluţia ar fi fost posibilă. Nu eşti convins de inteligenţa de care au dat şi dau dovadă antropomorfii? De Mamut şi Stegolophodon ai auzit? Sunt strămoşii elefanţilor de astăzi. Dă-i un search pe Google să vezi asemănarea, nu e ca şi cum pisica ar deveni şarpe. Evoluţia presupune modificarea aceleiaşi specii. Bineînţeles, asta într-un timp foarte îndelungat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru că e urangutan sau cimpanzeu, depinde de zi.
Dăă.

| Ritsuko a răspuns:

Si cand s-a trecut de la maimuta la om, a durat sute de mii de ani, plus ca maimuta a evoluat.S-au pastrat multe caracteristici ale maimutei la noi, nu s-au facut'' experimente''.Cum vrei tu sa treaca de la caine care este mic, are blana si care traieste foarte putin la un elefant care traieste mult si care nu are blana? E putin cam absurda intrebarea.

| iulianbuza05 a răspuns:

Cred ca evolutia la care te gindesti tu este gresita