| SuntPrezent13 a întrebat:

Dacă Hitler a fost rău Stalin a fost rău cu cine era bine câștigător în al doilea război?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu zic ca e bine asa cum s-a intamplat.
Hitler omora pentru propriile lui vise bolnave in mod direct, intentionat si fara niciun motiv aparent sau nu.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns (pentru suntserios):

Și Stalin, care a înfometat sute de oameni? Care a deportat etnii întregi? Care și-a arestat până și prietenii, complet imprevizibil, din cauza paranoiei lui?
Sau propaganda de la Moscova nu te învață toate astea?

| suntserios a răspuns (pentru Niciunnumedeutilizator):

Usurel, usurel. Nu e nevoie sa te agiti doar ca sa ai ceva de scris.

Am scris eu undeva ca Stalin era o poienita plina de flori sau cum?

| Niciunnumedeutilizator a răspuns (pentru suntserios):

Atunci de ce Hitler e mai rău decât Stalin?

| suntserios a răspuns (pentru Niciunnumedeutilizator):

Simplu, Hitler a vrut sa omoare pe motive de rasa si ganduri bolnave.
Stalin a implementat un sistem bolnav si a omorat indirect pe cei care s-au impotrivit.

Criminali amandoi.
Doar ca unul a fost mai bolnav decat altul.

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Totul se întâmplă așa cum trebuie. Așa cum trebuie, așa e bine. Și unul și altul au jucat niște roluri. În spatele acestor roluri erau niște idei. Ideile au câștigat războiul, nu oamenii, buni sau răi.

| Celcestietot a răspuns:

Nu se stie.

| chuckmanson a răspuns:

Nimeni. Niciunul din marii lideri ai celui de-al doilea război mondial nu erau oameni buni. Nici naziștii, nici fasciștii, nici comuniștii, nici americanii, nici englezii. Dar Hitler a fost de departe cel mai rău, deci aș spune că e bine că a pierdut războiul.