| Marya666 a întrebat:

Daca merg la un control la inima, va trebui sa raman internata in spital? Sau ma verifica imediat si apoi plec?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Il face pe loc fara internare

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se numește consult în ambulator, care se termină în aceeași zi.

| Marya666 explică (pentru sadrian46):

Deci nu va trebui sa raman si sa dorm acolo?

| sadrian46 a răspuns (pentru Marya666):

Dacă nu ai o problemă gravă, nu.

| Drimmero a răspuns:

Nu va trebui, daca se presupune ca nu esti pusa in pericol, iti va pune un aparat, ori faci un EKG ori un ecograf si aia e,, ti se va da raspunsul pe loc si iti va spune cam cat de grav e sau daca n-ai nimic, pe mine ma gasise o data cu ceva de m-a plimbat prin spitale, ca la final sa aflu ca e semn de nastere, o valva mai groasa sau ceva de genul la inima care nu imi pune cu nimic viata in pericol, un doctor deja era cat pe ce sa-mi pregateasca operatia, sa ma interneze, l-am calmat ca eu nu ma iau niciodata dupa un singur medic, mai fac inca 2-3 investigatii pana aflu mai multe pareri.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă nu sunt probleme, vei putea pleca acasă imediat, după consult.
Iar dacă cardiologul te suspectează de ceva mai grav si crede ca sunt necesare investigatii mai amanuntite, atunci iti va propune să te internezi, pentru binele tău, nu te va ține nimeni cu forța. happy

| Marya666 explică (pentru floresdemayo):

Si cam cate zile ar trebui sa stau?

| floresdemayo a răspuns (pentru Marya666):

Nu știu. Depinde de la caz la caz. Chiar crezi că ai o problemă atât de gravă care să necesite spitalizarea?
Te stii cu probleme la inimă?
Sau ești doar un om panicat, care se sperie ușor?