| Astaeparereamea a întrebat:

Daca nu am un ochi, beneficiez de ajutor social, de ce grad de invalidite apartin? tin sa mentionez ca am vechime in cimpul muncii 24 de ani dar nu stiam ca la persoanele cu handicap nu se opreste impozit, eu beneficiez de scutire de impozit?

Răspuns Câştigător
| fabiola a răspuns:

Gradul de invaliditate ti-l stabileste acea comisie dar nu cred ca iti va da gradul 1, caci acestia considera ca totusi te poti descurca cu celalalt ochi.Stiu ca beneficiezi de scutire de impozit si este bine sa te inscrii la Asociatia nevazatorilor pentru ca apoi mai poti beneficia de anumite gratuitati privind transportul in comun! Sanatate si ai grija de tine!

1 răspuns:
daniela
| daniela a răspuns:

Http://www.legestart.ro/......MjM4NzE-). htm Vezi punctul 4