| anonim_4396 a întrebat:

Daca o femeie insarcinata nu mananca ceea ce ii e pofta ce i se intampla copilului? Poate sa l piarda?

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Nu, e un mit.

| AFR81 a răspuns:

Nu este o regula, insa au fost cazuri cand femeia a pierdut sarcina din cauza asta.

| RAY a răspuns:

Copilul se hraneste cat vrea el indiferent daca ea e infometata sau nu

| RareşTPUro a răspuns:

Nu i se intampla nimic. Maica-mea de exemplu nu ne-a "rasfatat" cu pofte pe mine si pe frate-meu cand eram mici si de-aia n-am murit laughing
Femeile au pofte cand sunt insarcinate doarece ele trebuiesc sa manance cat pentru doi. Un intreg (ea) si un sfert (bebele din pantece). Si aceste pofte ii vin deoarece ramane cu 'rezervorul gol' si ii vin tot felul de pofte. Deci nu-l poate pierde. Bebele se hraneste prin acel maţ, ce ii da mama lui, nu sunt poftele copilului. Fiindca nu trece prin gura lui ci direct in stomac ii merge, si normal.

| Divy a răspuns:

Dacă îi e poftă să se îmbete sigur o să-i facă rău copilului laughing
Trebuie evitat țigările, alcoolul, medicamentele

| CatalinVictor1985 a răspuns (pentru Divy):

Si drogurile ca sunt si jigodii din astea

| Divy a răspuns (pentru CatalinVictor1985):

Corect happy