| Doarunaltutilizator a întrebat:

Daca o sa fie(si cel mai probabil va fi)un razboi intre America si Rusia, cine credeti voi ca va castiga? America sau Rusia? vreau sa vad cam cate voturi se vor strange pentru SUA si pentru Rusia.

18 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

O dată sunt și eu de acord cu Ray.

Într-un război toți sunt pierzători.

| anonim_4396 a răspuns (pentru NOname):

rolling on the floor)) Din ce perspectivă? Câți cunoscători de politică externă pe aici...vedeți la MAPN și la MAE, cică au nevoie de voi.

| RAY a răspuns:

Nu cred ca va fi, dar daca ar fi nu ar castiga nimeni.

| SilentRain a răspuns:

Rusia

| PersonajFictiv a răspuns:

Nu stiu daca o sa fie sau nu o sa fie, nu am de unde sa stiu asta.
Dar daca o sa fie, cred ca Rusia o sa castige.

| Darkmagic a răspuns:

Mare mirare...
N-am sa-mi dau cu parerea si nici nu o sa tin un curs de politica, din motive de intepeneala. big grin
Voi explica doar intepeneala...
Imensa majoritate a userilor TPU sunt pro-vest, pro-americani, pro-occidentali si ANTI orice ar aduce a stanga, rusi, psd, pru si ce mai aveti voi pe acolo...dar cand vine vorba de un ipotetic W.W. III...castiga Rusia! rolling on the floor
Sau "nimeni". rolling on the floor
Probabil pentru ca e langa Romania, sau posibil pentru ca aveti un straniu Sindrom Stockholm, dezvoltat pe natiuni. big grin
Vad ca s-a adus vorba si de Australia, cum ca e "cool"...
A fost cineva de pe TPU in Australia?
A vazut drumurile DE PAMANT din afara marilor orase, clima de maro, plajele de nefrecventat din cauze de rechini & meduze, serpii care iti intra in casa daca stai in suburbii? big grin
Australia e "cool"...doar ca e aproape de Coreea de Nord si mai are si doua sau trei baze americane, cea mai importanta, Pine Gap, in mod sigur "marcata" ca tinta.

"Castiga Rusia!" rolling on the floor
"Australia e smecherie!" big grin
Tari, astia de pe TPU!
Mai sunteti dracu si in NATO...
De ras.

| Doarunaltutilizator explică (pentru Darkmagic):

Australia e o tara buna din punct de vedere economic si are orase tari, plaje si accentul de acolo e super beton, mai mult de 10.000 de romani sunt in Australia, nu e asa mult, e o tara marfa si nici macar nu e in occident.
Are o groaza de defecte dar depinde si unde stai in Australia.
Nici macar in Canada nu poti zice ca e paradisul pe pamant, da e o tara cu o economie buna si are orase mari, sistemul de invatamant de acolo e mai bun si decat cel din Franta si America sau Anglia din ce am inteles dar si tara aia cu toate astea.se confrunta cu multe probleme dar nu la fel de mari ca si cele din USA.
Fiecare loc are minusuri si plusuri.
Si tarile astea din est(Ucraina, Rusia)Nu o duc chiar rau, si prin tarile astea gasesti locuri frumoase, si in est ai putea avea afaceri si bani multi ca in vest daca te duce capul si esti la curent cu tot, motivele pentru care altii le urasc sunt altele.

| Darkmagic a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Lucian, ok, Australia e frumoasa, orasele mari sunt ok, dar defectele enumerate de mine sunt reale.
Ai iesit din Sidney, ai drumuri DE PAMANT, mergi spre "miezul" continentului, e jale, asezarile sunt vai de ele...
Cat priveste economia acestei tari, ea este structurata ca si cea a Canadei sau Rusiei, pe exportul de materii prime, in speta, resurse, ori tara care isi vinde zacamintele, lemnul si hrana, ca sa cumpere computere si BMW-uri, are o "economie" praf.
Nu e locul sa tinem cursuri de economie, sensul intrebarii era altul, uimirea mea plecand de la faptul ca "vajnicii occidentali" de pe TPU carora le pute Dragnea sau cum naiba il cheama pe ala, "vitejii membri NATO", toti "super capitalistii" astia depresivi la 15 ani...la o astfel de intrebare raspund "Rusia", sau "nimeni". rolling on the floor
Cu astfel de mentalitati, i-as da pe astia afara din lume, nu doar din NATO, UE si de pe unde naiba mai e Romania membra...
NU exista asa ceva, astia NU exista...sau sunt grav bolnavi.
Cum naiba sa stati cu Occidentul si UE in gura toata ziua, sa stati cu coorul pe tot felul de # -uri si "rezisturi"..."da'Rusia-i cea mai tare!"? rolling on the floor
Nu mai am nimic de comentat.
Ati inventat calatoria in timp.
In trecut! big grin

| Theo94 a răspuns:

Ar fi un razboi devastator ambele parti ar avea de suferit, probabil se vor distruge una pe cealalta, dar daca ar fi un castigator acela ar fi SUA, in top 10 armate ale lumii SUA e locul 1 si din ce am citit pe net SUA are un buget militar de zece ori mai mare decat celelalte noua la un loc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu va fi.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Ei nu se gandesc la costuri, consecinte, numai sa dea o lovitura cu o racheta costa milioane de dolari...doar una singura, deci.

Pagubele ar fi si mai mari, consecintele.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Sună-l pe Trump și spune-i ce ai aflat.:O

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Acum, a zis ca rachetele sunt puse si pregatite de atac, in cazul in care ataca rusii cu artilerie grea.

| BlueDark a răspuns:

Australia...Tu-ti dai seama ce norocosi? Departe de toti nebunii si 4ever and ever happy!

| Doarunaltutilizator explică (pentru BlueDark):

Ai dreptate, Australia e chiar o tara grozava! pe bune.

| BlueDark a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Si continent.

| apz a răspuns:

Rusia.

| Maioneza9 a răspuns:

Vrei sa zici America si China. Cu Rusia a fost de mult, acum China ameninta ca va ajunge mai mare decat America