| RAY a întrebat:

Daca oamenii pun accent foart mult pe personalitate de ce sunt dezamagiti?

Răspuns Câştigător
| Endoryus a răspuns:

Cei care zic asta ori sunt prosti ori mincinosi. Sunt cupluri de oameni care nu se cunosc dupa zeci de ani daramite dupa prima intalnire. Nu exista asa ceva. Sunt cupluri cand unu din 2 e ucigas in serie, are aventuri ani de zile, are 2 sotii sau 2 soti, 2 vieti separate s-a.m.d. Aia care zic ca isi dau seama din prima intalnire de asa ceva sunt cei mai praf, adevarul e ca nu se cunosc pe ei macar, daramite altii.

13 răspunsuri:
| Emma30555 a răspuns:

Pai nu sunt cum se asteptau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt

| RAY explică (pentru anonim_4396):

E nu pe naiba, majoritatea suntem dezamagiti de alti

| Endoryus a răspuns (pentru RAY):

SI nu e doar vina ta? Stii cat de jegosi sunt oamenii, de ce oare ai avea asteptari de bine? De naiv.

| RAY explică (pentru Endoryus):

Am observat ca multe pers spun ca personalitatea conteaza si ca ei au capacitatea de a cunoaste un om inca de la prima intalnire, intrebarea e de ce sunt dezamagiti apoi?

| RAY explică (pentru Endoryus):

Poate este doar o falsa credinta a unei sigurante, cum este credinta in dumnezeu, viata de apoi, credinta spre o gandire absolut pozitiva, este o explozie de propaganda a gandiri pozitive, mai ales noua medicina germana = tu esti vinovat ca te racesti ca gandesti negativ, plus multe alte tampeni

| Endoryus a răspuns (pentru RAY):

Ca tot ziceai de gandire pozitiva. In 7 ani de TPU vad intrebari "cand o sa am iubit/a", "cum sa am prieteni". Toti "lasa, ce e bun e pus deoparte", "lasa ca vin ei". Da, stai in casa si joci Counter-Strike si la ora exacta vine o blonda 90/60/90 si iti bate la usa. "Bengosule, am venit. Stiu ca ma asteptai" Ceva de genul laughing. Doamne fereste sa iasa din casa sa vorbeasca cu altii, sa caute o fata. Asa si cu prietenii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Dezamăgirea vine in urma unor așteptări.
Am așteptări doar de la mine si pana acum nu m-am dezamăgit.O sa te anunț când se va intampla.

| RAY explică (pentru Endoryus):

Eu dupa ce slabesc o sa vad de culturism și o sa vad de niste întâlniri cu fete, e important sa ai sperante, vise, dar si sa faci ceva, de asta urasc faza cu x nu conteaza practic inseamna a numai te interesa, in loc sa faci ceva in acel sens

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Asta sunt a satanism modern

Satanismul este atat o religie cat si un mod de viata. Spre deosebire de majoritatea religiilor lumii incurajeaza propria dezvoltare si te indeamna sa te feliciti pe tine insuti cand realizezi ceva si nu o deitate care te poate face in anumite momente ( daca nu intotdeauna ) sa te simti nesemnificativ/fara valoare. Aceasta religie si stil de viata mai incurajeaza ratiunea, intelectul, obiectivismul si individualitatea, fara de care omul nu are nimic. Unde e bucuria realizarii, sau mai bine spus realizarea daca tu nu ai voie (nu te lasa religia/deitatea) sa gandesti? Nu trebuie sa uitam ca intr-un anumit moment din istorie comunitatile care se bazeaza pe altruism au incercat sa treaca sub semnul ilegalitatii cartile ce indemnau spre gandirea rationala/libera. De aceea exista Satanistii Moderni. Noi vom deschide noua era si odata cu Anton Szandor LaVey si noile teorii ale acestuia conform carora Satana reprezinta doar un simbol vom putea evolua, fiecare in felul nostru pentru a trai cat mai bine, sa fim atat de puternici pe cat putem fi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

rolling on the floor
Te-ai întrecut pe tine ray.Ma asteptam la multe tâmpenii, dar asta...

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Nu e o tampenie omule, este vorba despre E ul care ocupa primul loc in toate

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Nu te am facut satanista omule, ceea ce ai afirmat este o parte din filozofia aia atat

| Endoryus a răspuns (pentru RAY):

Cei care zic asta ori sunt prosti ori mincinosi. Sunt cupluri de oameni care nu se cunosc dupa zeci de ani daramite dupa prima intalnire. Nu exista asa ceva. Sunt cupluri cand unu din 2 e ucigas in serie, are aventuri ani de zile, are 2 sotii sau 2 soti, 2 vieti separate s-a.m.d. Aia care zic ca isi dau seama din prima intalnire de asa ceva sunt cei mai praf, adevarul e ca nu se cunosc pe ei macar, daramite altii.