| anonim_4396 a întrebat:

Daca sa zicem ca exista un ateu, care desigur nu crede in Dumnezeu, injura etc., insa inima lui este buna, adica in adancul sufletului sau este bun, ajuta unii oameni si nu este ceea ce vrea el sa para va ajunge in rai sau in iad?

4 răspunsuri:
| Nuvăsufăr a răspuns:

1. Bine că eşti tu gură de biserică şi nu înjuri. ( Păcat că nu doare ipocrizia)
2. Fără credinţă în zeul respectiv nu ajungi în împărăţia lui, adică cu alte cuvinte Dumnezeul vostru e nedrept şi necinstit şi vrea doar să fie pupat în fund în loc să vrea să vadă oameni moralişti.
3. Nu există suflet.
4. V-a ajunge ca tot restul oamenilor, între 4 scânduri.

| Anonimgirltpu a răspuns:

Viata asta e doar un test dat de Dumnezeu pentru a-ti testa credinta. Daca nu ai credinta nu ai ce cauta intr-un loc in care nu crezi(Raiul) si langa o persoana in care nu crezi(Dumnezeu).

| RazvanHDd a răspuns:

Dupa parerea mea nu exista asa ceva cu toate ca sunt crestin ortodox... cred ca la moartea unei fiinte aceasta se opreste pur si simplu din a mai exista.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nimeni nu poate spune asta.Nu noi hotarim unde vom ajunge.Numai bine.