| KillMePlease a întrebat:

Daca te nasti exact la miezul noptii, este ziua ta in ambele zile?

20 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, fiindca minutul 23.59 apartine primei zile, iar minurtul 00.00 apartine celei de-a doua. Nu exista nici o secunda care sa apartina ambelor zile.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pai nu se poate. Ori te nasti in ultimul minut al zilei, ori te nasti in primul al zilei urmatoare. Si, oricum, nasterea dureaza cateva minute. Nu poti sa spui la secunda cand te-ai nascut.

| darrio2007 a răspuns:

Nu.In cea care incepe.

| KillMePlease explică:

Okay, daca esti lipsit de educatie si de neuroni pastreaza-ti raspunsurile inteligente pentru tine.

| Wøodenpints a răspuns (pentru KillMePlease):

Nu-s mai lipsit de educație și neuroni decât ești tu de logică elementară de clasa a 5-a.
Ți-am dat un răspuns făcând o analogie la ceva ce mintea ta netedă ar fi trebuit să perceapă și înțeleagă mai ușor. Iar tu te-ai înfipt ca iapa gestantă să te iei de educație și limbaj.
Ai cerut răspunsuri. Răspuns ți-am dat. Ce nu-ți convine?

| AirănMeidăn a răspuns:

nu

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Eu m-am nascut exact la miezul noptii. Doctorul a trecut in certificat ziua urmatoare.

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Nu. De exemplu te naști la miezul nopții intre marți și miercuri. Ziua ta va fi miercuri pentru ca de la miezul nopții începe o alta zi

| RareşTPUro a răspuns:

Nu... De exemplu azi este 12 aprilie. Daca te naste mama ta la miezul notptii, adica la 00:00, atuncia pe 13 aprilie este ziua ta de nastere fiindca ziua in calendar se schimba la 00:00.

Răspuns utilizator avertizat
| danutzu96 a răspuns:

Nu, ai trecut in ziua urmatoare, nu ai cum sa ai 2 zile de nastere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai ai multe intrebari? O_O

| KillMePlease explică (pentru anonim_4396):

Posibil
Pentru tine (desi nu te cunosc) voi pregati mai multe, promit.
*gandeestee, gandeeste.*

| anonim_4396 a răspuns (pentru KillMePlease):

Eee. nu ma cunosti...

| KillMePlease explică (pentru anonim_4396):

Nu.
Tu ma cunosti? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. E ziua cealaltă. Adica ziua aia. Adica stii tu. Stii cum se pot naste doi gemeni in zile diferite?

| KillMePlease explică (pentru anonim_4396):

Unu' se naste la 23:59:59 si altu' la 24:00:00?

| Pufosenia98 a răspuns:

23:59 -> ziua din urma
00:00 -> ziua urmatoare

| Ecstasssy a răspuns:

Nu,uite un exemplu azi suntem în 13dacă se naste un copil la ora 00:00 ziua lui este pe 14