| Addiinnaa a întrebat:

Daca vreau sa fac accesorii,pot folosi super-glue pentru a lipi pietrele de metal, plastic? sau nu se lipesc?

3 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Depinde foarte mult de suprafata de contact. Super glue si chiar si picatura insa mai putin, ataca suprafata astfel poti obtine o ardere, un fel de albeata si daca piesa lipita e prea mica ai toate sansele sa obtii un aspect complet inestetic.

Iti recomand un pistol de lipit cu plastic. Acestea au niste bare de plastic care se topesc si astfel pot lipi destul de bine anumite materiale intre ele. Picatura va trebui s-o folosesti cu multa atentie in cantitati mici pentru a nu obtine acele pete albicioase.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am folosit picatura si functioneaza.

As recomanda sa incerci mai intai lipiciul pe ceva, iar dupa cateva ore, incearca sa il dezlipesti. Vezi cat de greu se dezlipeste si cat de bun e.

| Daniels89 a răspuns:

De preferat ar fi picatura (3.5 lei un tub)