| IonutValeriu a întrebat:

Daca vreau sa se auda cat mai putin sunet din camera mea in celelalte camere din casa, ce pot face? Inregistrez melodii si am nevoie sa se auda cat se poate de putin in afara camerei, eventual, chiar deloc. Idei? Ma refer de exemplu daca cineva asculta la usa, sa auda foarte foarte putin, chiar daca eu tip inauntru

Răspuns Câştigător
| Hammurabi a răspuns:

Se lipește primul rând de cartoane, apoi se umplu găurile cu vată minerală sau chiar cu vată obișnuită (sau orice fel de vată ieftină găsești) apoi se lipește al doilea rând de cartoane.
Poți pune mai multe straturi până obți izolarea dorită.

3 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Îți izolezi fonic camera.
Cel mai ieftin și mai la îndemână e cu cartoane (cofraje) de ouă lipite peste tot pe pereți și ușă. (presupun că n-ai câteva mii de euro pentru ceva profesional)

| IonutValeriu explică (pentru Hammurabi):

Stiam ca acele cartoane de oua sunt pentru a anula ecoul, distorsionand undele, nu pentru a izola

| Hammurabi a răspuns (pentru IonutValeriu):

Se lipește primul rând de cartoane, apoi se umplu găurile cu vată minerală sau chiar cu vată obișnuită (sau orice fel de vată ieftină găsești) apoi se lipește al doilea rând de cartoane.
Poți pune mai multe straturi până obți izolarea dorită.

| AloeVeraReceSiFornetiCuGem a răspuns:

Mie somn noapte bună aveți grija de voi și nu sunt fata sa fie clar

Sunt bărbat nu fata -_-