| AlexDorinel a întrebat:

De ce se spune ca România TV și antena 3 spala creierul? Eu vad aceleași stiri ca la ProTv/digi24

17 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Unde se spune asta? La radio-sant?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cand ai vazut tu ca digi si protv il invita pe Dan Bitaman sa faca propaganda antivaccin?

| Mosotti a răspuns:

Pai e cum ti-am zis eu, s-ar zice ca Romania TV si antena 3 sunt ale PSD, si vezi cum ii denigreaza?!
De PNL sau altii nu zice ca spala creierul desi vorba ta si dincolo vezi aceleasi stiri.

Ti-am zis, le e frica ca vine PSD si mai face ceva pentru om, si nu mai pot fura ei cat furau pana acum!

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru AlexDorinel):

Eu asa auzisem ca antena trei ar fi al PSD.

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru AlexDorinel):

Daca nu sunt, nu te contrazic, ca sigur nu stiu.

| gabicoo a răspuns:

Toate sunt mașini de spălat creierul! Cei de la B1 TV și Digi 24 spală creierele celor de "dreapta", iar Antena 3 și România TV spală creierele celor de "stânga"! Uite așa am ajuns să fim o nație de idioți - vorba lui Petre Țuțea!

Răspuns utilizator avertizat
| gabicoo a răspuns (pentru AlexDorinel):

La faza cu WC-ul în curte nu te contrazic!

Totuși Digi 24 au și emisiuni de calitate!

Răspuns utilizator avertizat
| Lukasssz a răspuns:

Daca te uiti la Antena Stars ii vezi bucile Biancai Draguseanu laughing

| Furnicuta000 a răspuns:

Inseamna ca nu ai intrat pe Romania tv sa vezi ce fake news uri au laughing
Odata spuneau ceva de genul "breaking news, soc si groaza: dorian popa a fost batut in plina strada. Aflati imediat cum s-a intamplat" si peste jumatate de ora la fel, peste alta jumatate de ora aceeasi fraza si de curiozitate am stat sa vad. Peste 2 ore apare in sfarsit stirea si de fapt era vorba de o scena dintr-un serial in care a jucat el acum 10 ani. Am zis wft! Deschid rar tv ul si nu mai stiu ce stiri sunt dar daca sunt in stare sa dea asemenea fake news uri nu imi pot imagina ce spun despre covid, cred ca mai rau sperie lumea

| mastadont a răspuns:

Nu sunt aceleași știri, ba chiar aceste televiziuni au tupeul să distribuie știri false, la asta se referă lumea când spune că spală creierele. Pe ei îi interesează doar să creeze știri cât mai șocante și să obțină un rating cât mai mare, chiar dacă nu sunt adevărate. Câteva exemple ca să te convingi:
https://www.impact.ro/......11714.html
https://ziaristii.com/......decat-psd/
https://playtech.ro/......-146412Și astea sunt doar din ultimii doi ani...

| mastadont a răspuns:

Aaa, și uite și aici: https://www.reddit.com/......3_creiere/
Se explică și tehnicile folosite.

| helloisme1234 a răspuns:

Nici eu nu inteleg dar cred ca din cauza ca sunt mai populare