| Doarunaltutilizator a întrebat:

Salut fratilor.
Acum mi-a trecut chestia asta prin cap legata de posturile de stiri din Romania am vazut ca sunt multe posturi de stiri ba chiar am auzit ca Romania are cele mai multe posturi de stiri din Europa e logic sa fie asa la cate televiziuni sunt nationale precum astea mai cunoscute PROTV,Antena 1, KanalD,Prima Tv,TVR1, 2,3,Antena stars,Antena 3, Realtatea tv, B1TV,Romaniatv dar si alte posturi judetene ca Absolut TV unde transmite stiri doar din Arges.
Care credeti ca este cel mai urmarit post de stiri cu cele mai concrete si serioase stiri din Romania?

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Cel mai urmarit post de stiri cred eu ca este Antena 3. Chiar daca unii care nici macar nu-i urmaresc spun fel si fel de ineptii despre ei, cei de acolo ofera informatii veridice, verificate si reale, iar atat echipa de jurnalisti, cat si invitatii, fac parte din elita. Problema lor este ca zic adevaruri care dor, suparandu-i astfel pe numerosii postaci ai opozitiei care invadeaza spatiul online. Nu zic ca n-au si ei probleme lor, nu sunt un fan al patronului lor, insa pe Antena 3 o vad cel mai aproape de popor. Pe locul 2 i-as situa pe cei de la RomaniaTV. La polul opus, cei mai mari manipulatori si cei mai mari mincinosi sunt la B1.

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cele mai multe posturi indicate de tine nu sunt de stiri ci generaliste.
Posturi de stiri la noi sunt Realitatea TV, Digi 24, Antena 3, B1.
Mai sun t si posturi locale sau regionale.
Nu stiu daca la noi sunt cele mai multe, n-am vazut nicaieri vreo statistica.

| Doarunaltutilizator explică (pentru Ioandelasal):

Stiu ca nu sunt posturi de stiri unele dar transmit stiri din acelea mai importante legate de politica, de un accident recent intamplat si diverse.
Nu am zis ca sunt cele mai bune ci ca in Romania sunt cele mai multe posturi de stiri din Europa culmea am auzit asta intr-o stire la televizor.

| WaterDrop a răspuns:

TVR 1 pentru ca este apolitic. Si Kanal D este ok.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru WaterDrop):

Poftim? TVR1 este apolitic? rolling on the floor Este cel mai bun banc auzit in ultima vreme. rolling on the floor

| WaterDrop a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Rasul este sanatate, ma bucur ca ti-am fost de folos happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pro TV.
Cauta pe google si vezi.Probabil sunt sondaje, nu?

| chilledzebra a răspuns:

PROTV si Antena. Am crescut cu ele. Pentru mine Dan Negru a fost primul om care m-a marcat. Avea cele mai tari emisiuni de Craciun! laughing