| Dianka13 a întrebat:

Dau funda urgent ajutor deci acum 3 zile eram singura acasă si a sunat cineva la interfon și tacea vreo 7 secunde si după aia zice m-a numesc Ana eu am deschis si m-a uit la Binoclul de la ușa si vad doua doamne cu valize mari stau la ușa mea si nu pleacă eu am deschis ușa foarte puțin si întreb ce vreți si ele vor sa se bage in apartament dar nu le-am lăsat si după asta zice una pot sa intram sa vb despre cv eu am zis ca nu pot ca sunt singura si am închis ușa iar azi când m-am dus la mama mea la lucru le-am văzut iar pe strada iar când m-a întorceam de la munca mamei un bărbat mergea după mine eu treceam strada si el trecea si tot timpu se uita la mine eu nu ma mai uitam la el si mergeam mai repede la blocul meu iar când am vrut sa intru in scara acolo stăteau femeile ale si așteptau sa le deschidă cine eu m-am dus la Sc următoare iar bărbatul ila se ducea după mine si se apropia din cei ce mai mult eu repede am ochiolit o mașina si m-am dus la Sc mea nu îmi mai pasa de femeile alea si am sunat la interfon si am zis deschide am intrat si femeile alea au intrat după mine eu repede am intrat in apartament si am închis ușa iar acum mi frica pentru ca bărbatul ila a văzut unde am intrat si femeile astea de mai multe ori încercau sa între in apartament CE SA FAC?

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Trebuia sa suni la politie si pe viitor nu mai deschide usa la necunoscuti mai ales cand esti singura acasa

| Crucified a răspuns:

Mă*

| NGheorghe a răspuns:

Atata nu stii?
Vorbeste cu parinti tai si cu politia.
De fapt asta trebuia sa faci demult ca noi nu avem cum sa te ajutam.

PS: "binoclul de la usa" se numeste "vizor"

| maria6 a răspuns:

Spune-le parintilor ce ti s-a intamplat si nu mai da drumul la interfon persoanelor necunoscute.

| Lorenuta2000 a răspuns:

I-ai spus mamei tale despre ce s-a intamplat? incerca sa afli de ce vor nebunele ale sa intre. nu merge savorbesti cu ele prin interfon? apropo, esti minora? are si asta o importanta.

| Inca2 a răspuns:

Pentru o intrare mai rapida in bloc:
Formeaza
*002004

| Inca2 a răspuns:

Formeaza la interfon:
Te va ajuta
*002004