| AmFostOdataEuOBaba a întrebat:

De câte ori pornesc și eu televizorul și mai nimeresc pe un canal de știri, aud mereu de acest caz din Caracal.
Asta m-a făcut să urăsc și mai mult România.
Nu v-ați plictisit de toată „chestia" asta?
tongue
Eu simt că efectiv „cedez emoțional".

49 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Si ce o sa faci atunci cand se ajunge sa "cedezi emotional"? (Ca fara ghilimele nu se poate, nu?)

| laSoledad a răspuns:

Stai sa apuci la stirile internationale, hehe.

| Freya1 a răspuns:

Pentru că o lălăie aşa de dragul ratingului. Nu vor să zică o dată că alea sunt moarte şi ăla e un criminal pentru că se duce audienţa, oameni îşi pierd interesul iar unchiul fetei nu îşi mai poate face loc în politică.
Cred că ştiu de mult rezultatele clare dar tot mai băga câte unu ce stâlceşte cazul să o mai ţină aşa o perioadă că ei îşi scot bănuţi şi e trist că fac asta pe spatele unor copile ce sau chinuit.

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru DoarBogdan):

Nu știu, ceea ce știu e că nu o să mă mai holbez la știri atât de mult laughing
Sfintele mele ghilimele „"winking

| Plato a răspuns (pentru Freya1):

Esti tu chiar asa sigura ca sunt moarte? Luiza da, cred si eu, dar la Alexandra nu cred ca e asa simplu. Si eu cred ca sunt sanse ca ea sa fie inca in viata.
Ideea e ca, fie moarta sau in viata, trebuie neaparat gasita, macar sa avem siguranta ca nu au dus-o sa fie sclava pe undeva.

| Plato a răspuns:

Iti sugerez sa nu mai urmaresti stirilea alea de la ora 5, nu-ti fac bine deloc, mai ales la varsta ta.
Plictisit? Nu cred ca e termenul bun. Sunt de-a dreptul scarbit de tot ce se intampla in tara asta fabuloasa dar plina de oameni de rahat. Totul pleaca de la egocentrismul romanilor, lipsa de empatie: "eu sa am, de restul' ce-mi pasa mie?", "noi sa fim sanatosi" etc etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Nu te mai uita la stiri, mai bine uitate pe discovery sau national geografic, Romania e o tara plina cu oameni bolnavi mentali de aia nu ne mai suporta nimeni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu mă mai uit deloc la ştiri.Am cam rămas cu "sechele" de când eram mai mică şi stăteam la bună-mea care nu ştia (şi nu ştie nici acum) nimic altceva decât ştiri, "Mireasă pentru fiul meu" şi parcă mai sunt vreo câteva emisiuni de genul că are mai multe la care se uită(nişte mizerii şi astea, părerea mea), nu ratează nici una.Nu îmi place să mă uit pentru că zilnic văd aceleaşi lucruri : accidente, crime, violuri, sinucideri etc. şi parcă pic în depresie de fiecare dată după ce văd asemenea grozăvii, uneori îmi strică efectiv toată ziua.

| Sofer a răspuns:

Bine ca nu ma uit la stiri...

| brokxy a răspuns:

Mie imi place criminalistica si psihologia criminala asa ca ma distreaza rolling on the floor rolling on the floor

| Freya1 a răspuns (pentru Plato):

Primul test adn care să făcut a fost al alexandrei, e moartă şi se ştie clar. Singurele dăţi când a minţit criminalul a fost atunci când a amânat ancheta şi să gândit că poate nu le găseşte şi îi scurtează pedeapsa.
Tu nu ai auzit când a zis "hai că v-am plimbat destul vă zic şi unde e luiza"? Şi dacă ar fi dus-o în străinătate tot a omorât-o pentru că e prea mediatizat căzu şi e frică mare.
Nu zice nimeni să nu se afle adevărul, dar deja se aberează mult doar să îşi facă ei audienţa.

| Plato a răspuns (pentru Freya1):

Test adn? Ala facut in România? Ma faci sa rad. Tu chiar mai crezi vreun cuvant al unei instituții românești? Nu te-ai prins ca românii sunt niște nenorociți fara scrupule, capabili de orice? Crezi ca nu sunt in stare sa minta in legatura cu probele adn?
Sa refaca proba, in străinătate. Daca aia zic la fel, cred si eu. Pe români eu nu ma bazez.

| mgtow a răspuns (pentru Plato):

Prin bari Italia se baga la produs minore romance intre 15-16 ani si le face alt CI asa ca posibil sa fie acolo daca ar fi in viata

| aXy99 a răspuns:

Nu mai folosi atatea ghilimele ca cedez si eu. Psihic.

| Freya1 a răspuns (pentru Plato):

Am mai spus încă o dată şi mă repet. Sunt două fete simple, sunt multe fete de vârsta lor pe care interlopii şi mafioţii le pot racola fără să le răpească sau să îşi facă probleme cu legea, nu cred că se risca o întreagă mafie pentru două fete.
Proxeneţii au o grămadă de metode prin care ademenesc fete şi femei pentru produs, pe majoritatea le ia din rândul celor care nu sunt căutate, celor mai sărace şi uşor de prostit. Iar fetele astea două nu par să fie aşa. Ei ca să ducă fete la produs îşi urmăresc pradă, iar dacă este una mai sărăcuţa o ajută să îşi găsească de muncă pe dincolo şi pe urmă le nenorocesc. Iar dacă nu folosesc metoda loverboy (le seduce şi merg de bună voie) nici de cum nu băga un moş sifilitic şi dubios ce stă într-o casă luată din filmele de groază şi vinde fier vechi. Plus că dacă era să le răpească pentru prostituţie erau duse nu le ţine acolo, nu apucă să sune la 112 pentru că aia nu erau aşa proşti să lase un telefon la îndemână şi să mai şi sune ei în ziua următoare la părinţii fetelor să le zică exact asta, că sunt duse în străinătate când ştiau că în următoarea secundă ei puteau să înceapă urmărirea internaţională sau să îi controleze la vamă (că poate ne surprindeau ai noştri şi făceau asta).
Chiar mă frapat o chestie, cineva într-un comentariu spunea "ba da mai uitaţi-vă la seriale şi deşteptaţi-vă" păi asta e şi problema, prea multe filme.
Nu zic că am încredere în instituţiile noastre, dar mi se pare prea trasă de coda toată ancheta asta.

| laSoledad a răspuns (pentru aXy99):

Las ca stiu eu unul care nu le foloseste destul, de m-a indus in eroare laughing

| lilith16 a răspuns:

Eu deschid pe desene(:

| GabiDumitrescu a răspuns:

De ce pornesti tembelizorul? DE CE? Eu am renuntat la el prin 2001 si ma simt excelent fara.

| aXy99 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Si eu la fel, dar oricum e plin internetul de stiri, s-au mutat toti pe net.

| Plato a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Si cand chiar era cazul sa le pui, le-ai uitat. Ghilimelele astea „sfinte", n-o fi chiar sfinte, nu? laughing

| Celcestietot a răspuns:

Lasa, ca de pe 10 August vei avea ocazia sa vezi si altceva pe canalele de stiri laughing

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Ba da, cu toii ne-am plictisit si aceste sitri pe care le repeta sunt ca sa bage frica in oameni in legatrua cu crimele si traficul de carne vie adica sa se joace cu mintiile oamenilor. Probabil ca aceste stiri sunt un semnal de alarma catre toate fetele tinere care merg la ocazie.

| chuckmanson a răspuns:

Tot ce știu este că motto-ul oficial al poliției romane este: *** te descurci și tu!

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru Celcestietot):

Mai am aproape o zi laughing

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru GabiDumitrescu):

Și eu am renunțat la el prin 2017-2018, dar am vrut și eu să „trag un ochi".
Acum, de fiecare dată când trec pe lângă ceva televizor deschis, Caracal aud peste tot!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Pai de ce ai teveu in casa? De abonamentul TV pe un an faci frumos un weekend la munte!

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru GabiDumitrescu):

Părinții mei se mai uită câte odată, dar sincer eu m-am săturat de el.

| Celcestietot a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Hehe laughing

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru Celcestietot):

Să vedem ce a fi de nervii mei mâine rolling on the floor
Doamne, trăznește-mă!
winking