| SamsungElectronics a întrebat:

De ce 90% din fete când primesc mesaje pe Facebook sau insta dau seen și ignora sa răspundă... pana și fetele urate la care am dat mesaj la fel.

Deja nu mai suport

De ce toate sunt la fel?

14 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu nu raspund de fel la niciun mesaj de la necunoscuti pe retelele sociale, de ce ar face o fata altfel?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Îînvață să suporți. De asta se poartă ele așa cu tine, ca să te educe.

| Drimmero a răspuns:

In mare parte pentru ca nu le place cum arati, poate nu ai poze cu tine si nu le starneste interesul in niciun fel, ar mai fi si faptul ca scrii agramat sau le iei cu "Buna, ce faci?" sau emani disperaciune din primele momente. Pot fi multi de "sau" aici insa in principal e pentru ca nu le place cum arati, asta e adevarul. Eu fac pariu ca dintre unul care arata bine si vine cu d-alea "ce faci, fa?" "hello pisi" si unul care n-arata la fel de bine dar scrie corect si isi da silinta sa duca o discutie cat mai ok fata de primul majoritatea ii vor raspunde primului, la fel am face si noi, ne-ar atrage la prima vedere aspectul fizic si vom ignora desteptaciunea care nu e la fel de atractiva fizic.

| Freya1 a răspuns:

Eu perioada asta primesc zeci de cereri de prietenie, multe din ele le șterg pentru ca nu am tangente cu oameni respectivi.Eu sunt din partea asta de tara și ei din celalalt si mai am și o relatie, ce sa fac cu oameni respectivi în lista? Sa le vad obiceiurile de crăciun din zona natala?
Ca sa nu mai spun de mesajele cu "ce faci pisi?" sau "ce te-as".De ce as răspunde la asa ceva? Sau dacă nu vreau prietenii, o relatie etc de ce m-as complica, cu conversațiile respective?

| johnnny123 a răspuns:

Ce ai vrea să-ți răspundă?

Ți se pare că ești atât de fermecător și elocvent încât poți să trezești interesul unei fete necunoscute printr-o propoziție?

Dacă și atunci când abordezi fetele te exprimi la fel cum te exprimi pe TPU, nu mă mir că marea majoritate te ignoră.

| raMLesS a răspuns:

Nu esti suficient de atractiv probabil... lasa o poza cu tine in pv sa vedem daca e cazul.

| haileewatson a răspuns:

Bai omule, toate intrebarile tale sunt aceleasi.
Nuu asculti absolut niciun sfat, o sa ramai asa toata viata: un frustrat disperat incapabil de dezvoltare personala si self awareness. Daca oamenii iti atrag atentia ca esti nesimtit, prea sufocant, ai abordari gresite, de ce nu incerci sa te schimbi?! Tu nu vezi ca problema e la TINE?

| Eduard619 a răspuns:

Nu te judec dar întâi mi se pare de prost gust exprimarea "fetele urâte" I mean da poate nu sunt atractive pentru tine dar asta nu le face neapărat urâte.
Iar acum să-ți răspund la întrebare, ori au deja pe cineva și nu se afișează cu el în mod public și nu li se pare normal să răspundă altor băieți.
Ori nu sunt interesate de relații ceea ce este foarte posibil
Ori pur și simplu nu vor să-ți răspundă ție personal pentru că poate nu le ești pe plac.
Motive sunt multe, ceea ce trebuie să faci este să mai cauți și să nu încerci să pari disperat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu răspund la toate mesajele pe care le primesc și mai sunt alte fete la fel ca mine. Nu sunt toate la fel.

Răspuns utilizator avertizat
| AdioTPU a răspuns:

Depinde de abordare. Dacă le abordezi cu metoda clasica "bună, cf?", de aceea nu-ti răspund.

| 199onur7 a răspuns:

Muncește lasă femeile.

| DonEnnioSalieri a răspuns:

Mecla la control acum sa vedem cine indrazneste sa critice fetiscanele, mandrele tarii.

| whitelore00 a răspuns:

Dacă ești necunoscut ce naiba vrei. Să zicem ca esti fata și te întreabă cineva necunoscut pe Facebook,, ce faci,,. Ce reacție vrei sa aiba?! ÎNCEARCĂ ÎN REAL LIFE