| anonim_4396 a întrebat:

De ce are branza aroma de cocina si de balegar?
Stiu ca pare o intrebare mai asa, dar chiar simt ca branza are o aroma puternica de cocina. Adica locul ala unde dorm vacile.
E normal sau cei care o fac pun "ceva" in ea intentionat?

Răspuns Câştigător
| Nume6 a răspuns:

Pentru ca oamenii care o fac(unii) nu mentin o anumită igienă nici cand o prepara branza, nici cand mulg vaca/oaia/capra. Mama imi face in casa branza, de la vaca noastra, dar igiena e strictă. Daca ti-as zice niste zvonuri de cum fac unii branza, unii tarani, n-ai mai manca in viata ta branza de la ei. Branza de ex de oaie cand mulg oaia lasă să curgă excrementele in lapte si după le iau. laughing jur ca nu te mint. Chiar un membru din familie mi-a zis asta cand a vazut chiar la o ruda de a noastra. Daca vrei ceva steril dar nesanatos cumpara de la supermarket laughing

| ClatitaCuMiere a răspuns (pentru Nume6):

Spune-mi toate zvonurile pe care le stii. Decat o minciuna frumoasa, prefer adevarul crud. laughing

La faza cu excrementele m-am gandit si eu. Prea are o aroma dubioasa.

26 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil pentru ca acei oieri de unde cumperi tu branza, nu se spala pe maini si nu tin cont de igiena si procesarea corecta a branzii, folosind probabil tucalele unde se colecteaza urina, balegarul samd.
Nu mai cumpara branza de la oamenii imputiti, sau de acolo unde simti ca miroase urat.

| Celcestietot a răspuns:

Branza mea nu are asemenea caracteristici.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Nici eu nu am prins așa ceva, că de prindeam îi dădeam la cioban cu branza in cap laughing

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Este foarte bine daca nu are un miros neplacut branza de la cioban si rau de el daca nu era cum trebuie laughing. Ce parere ai despre branza de la magazin (nu cea de la cioban)?

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Nu am o părere prea bună.

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Conteaza sa mananci ceva sanatos pana la urma.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Așa e.nu ți dor de englezoaica? happy

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, pentru ca nu era om, si daca nu imi era dor, inseamna ca este doar a tawinking big grin.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Întrebările ei erau puțin cringe da aducea puțin vibe... Acum copiii de 10 ani care au invadat TPU a inlocuito happy ferească sfântul ce sa ales de TPU sad

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta este, un moment de reculegere pentru contul ei laughing. Pe ani ce trece, parca mai rau devine TPU, sau... nu thinking

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

rolling on the floor pai mai'nainte am văzut un user care punea întrebarea gen voi beți apă din wc și majoritatea au răspuns da laughing
Mai era unu' așa, mereu punea o întrebare și ulterior o modifica după bunul plac rolling on the floor cred că e același user nu știu.

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Kirk, cine sa fie.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Hopa. Fanii mei vorbesc despre mine cumva? laughing

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Nu sunt kirk, cine e ala?

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Un utilizator vechi, nu vorbeam de tine.

| mentholinks a răspuns:

Depinde de branza, exista si de proasta calitate, probabil aia are gust de cocina.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu știu nu prea mănânc așa ceva. Cumpără de la tarani din piata nu de la magazin daca vrei brânză buna

| ClatitaCuMiere a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai din piata e branza. Nu o cumpar eu.

Branza din supermarket nu miroase urat, doar aia din piata pute.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Procesul prin care a fost făcută brânza nu a fost igienic... Sinceră să fiu, dacă mi se pare că miroase, nu pun gura pe așa ceva. Valabil și pentru lapte...și de obicei consum de la cineva care nu își bate joc de munca lui.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca branzarii care gatesc branza nu sunt verificati si supravegheati de nimeni, si nu respecta igiena corecta si corespunzatoare.
Cascavalul de la Lidl e baza. Branza de la piata sucks!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu îmi bat Man joc de utilizatori și nici nu trolez ar trebui sa îți preocupi timpul "prețios " cu altceva nu cu trolat, sfat prietenesc, ia-o cum vrei happy

| ClatitaCuMiere a răspuns (pentru anonim_4396):

Unde vezi tu trollat? Inceteaza sa faci spam la intrebare. Si vezi ca sfatul se da doar la cerere, copilule.
Dispari

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intrebarile mele sunt ca ale oricarui alt user, nu vad unde e problema ta

| EcceHomo a răspuns:

Apăi, tu nu ai mâncat brânză de vacă, că, de ar mirosi, ar mirosi a grajd.Tu ai mancat brânză de purcea.Aia așa miroase, a cocină.

| ClatitaCuMiere a răspuns (pentru EcceHomo):

Aa, deci vacile dorm in grajd nu in cocina. In fine. laughing