| Swae a întrebat:

De ce atrag si vad doar lucruri urate?

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asa proceseaza creierul tau informatiile in cosmaruri, roaga-te sa treaca

| Violleta2022 a răspuns:

Pentru ca pe asta iti focusezi atentia.
Incearca sa fii pozitiva si vei vedea lucuri frumoase, placute, vesele... totul depidne de starea sufleteasca pe care o ai.
cand esti indragostita, chiar si cel mai urat om de pe fata pamantului, il vei vedea dragut, pentru ca nu-ti pasa cum arata in realitate, dar nu te mai deranjeaza prezenta lui.
Asadar, lucreaza la autosugestie!
Impune-ti sa fii pozitiva, sa fii mai maleabila, mai buna, mai blanda, sa zambesti oamenilor pe strada si vei vedea ca iti vor zambii inapoi. Este un exercitiu care iti va readuce buna dispozitie si bucurie in suflet.

| SilentRain a răspuns:

Mai detaliat, nu intelg la te referi mai exact
Poate ar trebui sa schimbi oamenii din jurul tău sau perspectiva ta

| Swae explică (pentru SilentRain):

Probabil perspectiva, oamenii nu am cum sa-i schimb. Sunt privita, targetuita de persoane aiurea pe strada. Merg la farmacie si se uita ca mumele pe mine si se poarta ciudat. Daca ajung sa ma cunosc cu ele cumva, suntem ok, dar in rest, nu. Si m-am saturat sa ma simt mereu anxioasa. Trebuie sa schimb orasul, nu oamenii.

| SilentRain a răspuns (pentru Swae):

Îți pasa prea mult de ce gândesc niște necunsoti despre tine
Oamenii se mai uita, trebuie sa te obișnuiești cu asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ești posedata de niste demoni. Nu glumesc.
Se cam vede pe tine.

| Swae explică (pentru anonim_4396):

M-ai vazut irl sau ce? laughing))))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiindcă imaginația ta fictivă le crează,proiecțiile tale mintale despre ce se va întâmpla sau că exact același lucru ți se va repeta,îți proiectezi un eșec, sau că ți se va face rău,etc.
Trăiești prea mult din memorie în imaginație din trecut către viitor nu trăiești prezentul,nu ești atenta cu gândul la prezent.te gândești probabil întruna din momentul când ieși daca ăla se uite la mine, daca x rade, daca aia mă bârfesc, și lista continua. tiparul tau, tiparul gândirii anxios îți creează probleme anxietatea nu exista da tu ii dai interes zre interesezi prea mult de ea gandint prea mult. ești o fata frumoasa foc ar trebui sa fi mai relax, văd că a nu știu câtă oară la rand e când pui aceeași întrebare asemenatoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sau se uită că ești foarte frumoasa,adevărul e că ai niste ochi demențiali de frumoși și un chip de îngeraș.
Încearcă să nu îți mai pese atât, gândește-te la alte chestii nu la ce părere au unii...

Trebuie să rămâi în prezent adică ziua de mâine nu exista, nu exista nimic altceva decât acest moment prezent, nu are cum sa existe ieri sau mâine.și ieri a fost tot un moment de acum tot un moment prezent, mâine the same va fi la fel tot un moment de prezent iar tu ți-ai făcut un obicei cred să îți proiectezi viitorul sa îți faci griji pentru el, chiar dacă sa zicem că este unu frumos îți faci griji pentru el.și obișnuința de a te gândi mereu in viitor te face sa ratezi prezentul.
Mâine va fi tot un aici și acum dar atenția ta sa zicem maybe este în imaginație îți proiectezi fericirea orice întâmplare ti o proiectezi mereu in viitor datorită că așa a fost obișnuită sau așa ai fost tu sau așa am fost noi obișnuiți noi mereu să lăsăm mereu prezentul care este singurul moment care există din viața asta și să proiectăm imediat viitorul care este doar o proiecție
Mâine va fi tot un moment de aici și acum trebuie să înțelegi că trecutul e mort viitorul nici nu o venit și fiecare moment este doar momentul prezent atunci o sa descoperi că vei fi mai bine.
Mintea ce gândește aia atrage. Tu ești o fata frumoasa așa că ar trebui să gândești pozitiv

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca 99, 99% din lucruri chiar sunt urate.

| troleibuz a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca locuiesti in Ferentari.