| anonim_4396 a întrebat:

Ce lucruri urate va fac vecinii?

19 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Avem ceva babă frustrată sub noi care ne lasă bilete în ușă să facem liniște. chestia e că avem chiar grijă să nu facem gălăgie și să deranjăm. am dat într-o noapte un mini party, vreo 8 persoane, fără muzică, sau a fost dar încet, în rest doar vorbă, dar oricum în sufragerie și stăm în ap. cu 3 camere și camera unde doarme ea e departe de sufragerie.
în fine, dimineața ne trezim cu o foaie A4 de „reclamații" din partea ei, am zis na aia e, am dat o petrecere e normal. dar nu, știți de ce se lega nebuna?! laughing))))) că la ora 3 30 noaptea s-a trântit capacu de Wc și la 4 s-a trântit iar laughing))))) wtffff
și apoi că cică la 5 am trântit patu, cum naiba poți trânti un pat în primul rând? și nu, nu s-a întâmplat nimic din ce s-ar gândi mulți

| Adry05 a răspuns (pentru Adry05):

și o dădea în figuri de stil cu „CUM CREDEȚI CĂ SE AUDE ÎN LINIȘTEA NOPȚII" rolling on the floor)))) n-o ia nimeni din bloc în serios oricum. Și ne băga amenințări că dacă trăia bărba-su zburam instant din bloc că nu știu ce funcție a avut bărba-su (maxim administrator de bloc, crec nici atât, era în ceva comitet mi se pare)

| Freya1 a răspuns:

Unde stau acum au mereu o problema cu cainele meu.Am o cățelușa talie mica de curte si nu in cap nici cum de ea. Daca e legată latră, daca e dezlegare se plimba si ii încurcă. Acum recent vecine de peste gard era in curte iar cățelușa a latrat-o, s-a trezit de pe somn s-a speriat de ea si a latrat-o si de fata cu mine a început să o înjure, sa o faca lepră si in toata forma si asta nu o dată.
Cealalta de peste drum a chemat poliția ca seara cand o dezleg latră și o trezeste din somn.
Am mai pățit și alte faze cu barfa, cu povesti de ce fac sau pun in curte si toate astea cu voce tare si cand eram eu afara fara jena ca ii aud.

| Celcestietot a răspuns:

Nimic.

| Nemessys a răspuns:

Striga pe la 2-3 noaptea,, ffuta-tie dumniezo sa te ffuta"

| Apokales a răspuns:

Imi vorbesc.

| mastadont a răspuns:

Și-au făcut canalizarea chiar la geamul meu de nu pot să stau prea mult cu geamul deschis.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Îmi las bicicleta pe casa scării nesupravegheată 2 minute, merg sa iau ceva din casă, apoi când merg la bicicletă o găsesc pe jos, răsturnată. Oameni frustrați, ce sa le faci. Eu chiriaș, merg numai cu bicicleta, datorii întreținere la zi. Ei proprietari, cu autoturism personal și datorii cu milioanele la întreținere. Apoi strigă sus și tare că "ei sunt proprietari" și că noi ( chiriașii) nu avem nici un drept să ne impunem reguli prin bloc/etaj. Niște proprietari din ăia rupți în... Numai gura e de ei că în rest Dumnezeu cu mila. Nici măcar nu mă salut cu nimeni și nu pentru că lipsă de bun simț. Dar nici să salut țărani care în față îmi râde mă trage de limbă "ce mai faci, cum mai trăiești", apoi pe la spate mă bârfește cu alți vecini. Poate de aia nu a avut loc cineva de bicicleta mea. Pentru că eu nu stau la discuții cu nimeni, nu stau la bârfe cu nimeni și nici la cafele sau la băut alcool. A, sau poate că eu nu dau de băut Free? O adunătură de pomanagii, aceștia sunt vecinii mei.

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu cand am stat in chirie aveam o babă nebună la partner laughing. Avea o problema cu usa de la intrare mereu o verifică sa fie închisă, am inteles-o pe de o parte ca asa trebuie sa stea usa, plus ca ea e bătrână si sta la parter se temea sa nu intre dubioși peste ea.Dar cand s-a luat curentul pe scara si vecini au lipit cu banda sa nu se închidă ca rămâneam naibi pe dinafara si ea dezlipea si închidea usa a întrecut măsura.
Nu era curent pe scara si a meu a coborât la magazin, minute nu aveam nici unul.Stau ce stau si vad ca nu apare a meu, zic ce naiba, ca după 2 minute sa primesc mesaj pe messenger (ca a prins cu greu semnal wifi) sa cobor sa il deschid ca a închis iar nebună usa.
Cand am plecat am aflat că aia ne urmărea mereu si le ziceau proprietarilor cand mergem, cand venim, daca vine cineva la noi, de cand nu ne-am luat facturile din posta etc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din fericire, mie nu imi fac nimic vecinii, pentru ca ma doare undeva de existenta lor si nu ii bag in seama, ca majoritatea sunt pensionari si nu am de ce sa vorbesc cu ei. Cel mult ne dam un "buna ziua" si cam atat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am o vecină care acum ceva vreme m-a scuipat și m-a și mușcat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trag cu ochiul la ce fac eu în gradina mea și dacă e ceva ce nu le convine, dă cu vorba prin piață.

| AndreeaDeea221998 a răspuns:

Ca lucrează omul în casa nu ma deranjează. Se strica o țeavă și îmi întra apa în casa, nu ma deranjează. Cel mai mult ma deranjează când aud cum se bat. Adică tot omul se mai "ceartă" dar nu sa te omori în casa! M-am dus la ei la ușa sa se oprească și mi-au răspuns că este treaba lor ce fac în casă. Pai nu e treaba ta ce faci în casa atâta timp cât aud și alte persoane! Din păcate orice ai face, nimeni nu le face nimic.

| anonim_4396 explică (pentru AndreeaDeea221998):

La mine în bloc s-au bătut ca nebunii acum vreo 1 lună. Aruncau cu lucruri pe casa scării, spărgeau prin casă. Am sunat la 112 și venit politia. Bla, Bla, au stat 5 minute și plecat repede. Eu când m-am certat cu alt vecin care își găsise să își pună uscătorul de rufe fix în ușa unde locuiesc eu, jandarmeria m-a amendat cu 200 lei pentru tulburarea liniștii publice.

| lorix a răspuns:

Nimic. Esti civilizat, sunt si ei civilizati.

| Katyk3229 a răspuns:

Noaptea la ora 2 dau muzica la maxim plus ca dansează si tipa ca nebuni

| Mimi332 a răspuns:

Dau cu bormașina 24 din 24