| anonim_4396 a întrebat:

De ce atunci când mă gândesc la o persoană de care îmi place, pot să devin exact ca și ea?

Adică pur și simplu mă gândesc la acea persoană și îmi imaginez că acea persoană sunt eu și cumva ajung să cred asta și acționez și mă comport exact ca acea persoană. Iau din comportamentul acelei persoane, iar când privesc cu ochii e ca și cum aș privi prin ochii acelei persoane.

Spre exemplu merg pe stradă și mă cred un super model, atunci asta voi crede că sunt și când merg pe lângă oameni încep să ma dau mare..cu prostia din capul meu, evident.

Vreau să zic că uit de personaliatea mea și împrumut personalitatea altor oameni, iar cu personalitatea altor oameni pot să fac lucruri pe care în mod normal cu personalitatea mea nu le pot face.

Ce părere aveți despre asa ceva?

5 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Este totusi normal.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Deci nu voi înnebuni sau pierde memoria? Valabil și la prima întrebare de astă seara.

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu.

| PainTech a răspuns:

Nu devi nebun. E ceva destul de comun.

| Celcestietot a răspuns (pentru PainTech):

Asta am zis și eu.