| deadhoe a întrebat:

De ce barbatii homofobi parca au asa o mandrie din cauza ca ei sunt hetero? Ce naiba... Aveti creier, folositi-l. Nu mai ridicati femeile in slavi.

8 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

In ziua de azi a ajuns o mandrie sa marturisesti ca iubesti femeile si esti atras de ele, din pacate e din ce in ce mai rara treaba asta.

| Andreeush a răspuns:

Fiecare e liber sa aleaga ceea ce ii place. Unii sunt normali altii au alta gandire dar asta nu inseamna ca ar trebui sa judecam pe ceilalti daca noua nu ne convine.

| Hammurabi a răspuns:

Afirmația ta sună total anapoda.
E ca și cum ai spune "unii bărbați au așa o mândrie pentru că au două picioare".
Nu poate fi nici o mândrie. Te poți mândri la o adică, cu ceva special, nu cu normalitatea.
Iar cu femeile... dacă ție nu-ți plac, nu te obligă nimeni să ai de a face cu ele. Dar asta nu înseamnă că trebuie să te deranjeze cei cărora le plac femeile.

| Plato a răspuns (pentru Hammurabi):

Adevarat, mandrie e cand ai trei picioare.

| Hammurabi a răspuns (pentru Plato):

Exact.
Eu m-am abținut că iar zice toată lumea că răspund la mișto. laughing

| Plato a răspuns:

Numele, in combinatie cu ce spui, ilustreaza o personalitate "magnifica".
Nu e mandrie, doar se bucura ca sunt normali. Cat despre ridicatul femeilor in slavi, ai observat tu asta la toti barbatii? Ala de la stiri, ce-i spargea pahare de cap, era hetero. O idolatriza, asa-i? laughing
Fenomenul e observabil poate doar la unii adolescenți, care se considera inferiori uneori, fata de fete, dar nici acolo nu e un procent coplesitor.
De fapt, un numar ingrijorator chiar, de heterosexuali, vad femeile drept obiectul satisfacerii nevoilor sexuale, departe de ei ridicatul in slavi.
O concluzie simpla ar fi ca exista barbati si femei de toate tipurile, fiecare mentalitate poate fi îmbunătățită, mai mult sau mai putin. Poate, intr-o noua era a luminilor, isi vor da seama ca relatia e de absoluta egalitate, iar nimeni nu ar trebui sa ia macar in considerare idolatrizarea sau subminarea.

| Dismally a răspuns:

Nu cred ca este vorba de mandrie, cel mai probabil este doar dispret fata de homosexuali.

| AC4S4 a răspuns:

Nu te prea poti mandri cu normalitatea.