| IonutzBMBV a întrebat:

Am o problema la un iPhone 6 Plus. Bateria se descarca rapid dupa 75-80% sau dupa ce il scot din priza, iar cateodata se inchide din senin si nu se mai deschide pana cand nu bag incarcatorul. Cand se porneste, are tot atata baterie cat avea inainte sa se inchida. Sau se descarca de la 50 la 20%, il bag la incarcat si in 10 minute are 70%.
Ati mai patit careva? E problema la baterie sau la cipul de gestionare al energiei? Daca ati mai avut problema asta la iPhone, cam cat m-ar costa reparatia?
Mersiii!

4 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

Nu trebuie sa ai asteptari mari de la 2915 mAhwinking

| Beres_Andrei_1982 a răspuns:

Bateria e gata iti miroase a una noua presupun

| Beres_Andrei_1982 a răspuns:

Vezi la garantie ori la Apple store daca e mai aproape ca e gratis

| IonutzBMBV explică:

Nu prea vreau pareri, am nevoie de cineva care a mai patit asta.
Asa cred si eu ca problema e de la baterie, dar pote fi si de la cip pentru ca bateria se incarca si se descarca singura.