| JuAl a întrebat:

De ce boala psihica sufera Greta Thunberg de are acele strambaturi si incruntari?

6 răspunsuri:
| TristanTzara a răspuns:

Https://www.tpu.ro/......v-a-facut/

Am răspuns aici destul cât să-mi ajungă o viață.

| JuAl explică (pentru TristanTzara):

Nu am vazut nimic. Ori nu ai citit intrebarea in intregime?

| TristanTzara a răspuns (pentru JuAl):

Asperger și OCD. Am zis și eu și alții ce boală are. Am explicat în ce constă. Strâmbăturile n-au nicio legătură, așa exprimă patos.

| JuAl explică (pentru TristanTzara):

Eu ma gandeam ca strambaturile au vreo legatura cu vreo boala psihica, ca mi-a parut rau de ea pentru chestia asta. Acele strambaturi apar ca un tic nervos.

| TristanTzara a răspuns (pentru JuAl):

Nu știu sigur, dar din câte am văzut eu, face așa doar când spune ceva emoționant sau revoltător. E posibio să nu fie intenționat; emoțile simțite mai intens e ceva asociat cu unele cazuri de Sindrom Asperger.

| JuAl explică (pentru TristanTzara):

Inca ii un copil. Cand va ajunge la maturitate ca avea timp sa invete sa tina un discurs si sa devina o oratoare mai buna. Un discurs bun se bazeaza pe o atitudine impersonala partea subiectiva ramanand doar in interior. Pana atunci va invata sa isi mai cirecteze din gesticulari.