| vijiido a întrebat:

De ce cineva ar vrea sa stai cu el pe apel toata noaptea chiar daca nu vorbesti doar sa poata dormi? Credeti ca e ciudat? Sau poate doar asa se simte confortabil sa doarma

7 răspunsuri:
| oglindasultanului a răspuns:

Singuratate, cand apelul este pornit, esti conectat la cineva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ciudata chestie. N-am mai intalnit pe altcineva cu acest tabiet.

Pe apel vocal sau videoapel?
Poate e singur acasa si vrea sa simta ca are pe cineva aproape, chiar daca e doar la telefon.

Aveam si eu un tovaras cu care vorbeam pana ce adormea dar dupa aceea fiecare inchideam apelul.

| vijiido explică (pentru anonim_4396):

Pe apel vocal, nu e singur acasa a zis doar ca doar asa poate dormi sau daca doarme cu cineva

| vijiido explică (pentru anonim_4396):

Crezi ca poate sa fie vreun OCD? Sa nu poti dormi si sa stai linistit pana nu indeplinesti acel "ritual"?

| anonim_4396 a răspuns (pentru vijiido):

Posibil, sau poate fi ceva de ordin afectiv.

| Hammurabi a răspuns (pentru vijiido):

Da, e o formă de tulburare obsesiv-compulsivă.
Nu e chiar îngrijorător dacă e doar atât, dar dacă mai apar și altele, nu e prea bine. Înseamnă că există o evoluție a afecțiunii.

| vijiido explică (pentru Hammurabi):

Ce sfaturi sa ii dau sa scape de toc?