| Isabela96 a întrebat:

De ce credeti ca Dumnezeu ne iubeste?

2 răspunsuri:
| georgesur a răspuns:

Nu sunt convins ca ii iubeste pe toti la fel!
Stiu sigur insa ca unii-L iubesc,unii-L urasc,si destui sunt indiferenti la adresa Lui (crezind in alte lucruri, alti zei, sau doar in "muschiul" lor). Imi place sa cred ca tocmai datorita acestei diversitati de sentimente, El ne-ar putea iubi.

| Daisukee a răspuns:

Sati spun ceva
Dumnezeu ne iubeste pe toti la fel pentru ca suntem fii lui orice tata isi iubeste copii si ii iarta cand fac greseli cu asta ti-am raspuns la intrebarea ta (funda?)