| allForJesus a întrebat:

Cat de mult credeti ca va iubeste Dumnezeu?

21 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Dumnezeu ne iubeste mai mult decat Isi iubeste propria viata si a demonstrat acest lucru murind pentru noi.Atunci cand intelegem acest adevar, nu ne mai zbatem sa supravetuim, ci incepem sa traim viata din belsug pe care El a murit ca sa ne-o dea.Pentr El, eu sunt un giuvaer de o valoare inestimabila.''Fiindca atat de mult a iubit Dumnezeu lumea ca L-a dat pe singurul lui Fiu ca oricine crede in El sa nu piara''.

| Musique a răspuns:

Deloc, sunt sigură de asta.

| mODIN a răspuns:

Mos Craciun ne aduca cadouri in fiecare an, iar Dumnezeu ne trimite in iad pe viata.Eu zic ca nu prea ne iubeste.

| Kabuto79 a răspuns (pentru mODIN):

rolling on the floor))))))))))))))0
GENIALLL... esti AWESOME

| amuzanta a răspuns (pentru mODIN):

Waaaaaaa din cauza lu adam si eva! nu au ascultat de porunca Lui cand a zis sa nu manance din pomul nemuriri! erau multi pomi dar diavolul in forma de sarpe iau ispitit si de aceea au fost izgoniti din rai!

| mODIN a răspuns (pentru amuzanta):

Si cine a pus sarpele acolo sa-i ispiteasca?

| mODIN a răspuns (pentru amuzanta):

Am citit-o de multe ori.Nu Dumnezeu a pus sarpele?

| amuzanta a răspuns (pentru mODIN):

Pai...sarpele a venit singur ca sa-i ispiteasca stii ce a spus sarpele? : daca mancati din aceste pom veti ajunge ca Dumnezeu. eva a mancat. apoi s-a dus la Adam si ia spus si lui dar el nu vroia dar pana la urma a cazut si el in pacat din cauza Evei sad

| mODIN a răspuns (pentru amuzanta):

A venit singur? Nici tu nu crezi ce zici.Se presupune ca Dumnezeu a creeat tot ce e pe pamant nu? El a pus sarpele sa-i ispiteasca. Putea la fel de bine sa le bage marul direct pe gat.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

A iubit oamenii, inclusiv pe mine, incat a dat spre jertfa pe unicul Sau Fiu pentru mine

| oprescudorin11 a răspuns:

Eu nu merit nici un atom de iubire si-mi intinde (Dumnezeu), mereu o mana de ajutor! Deci ma iubeste la maximum! Cred ca si pe voi dar nu realizati inca!

| Kalla a răspuns:

El iubeste nespus de mult toate creatiile Sale.

| PorumbRodica1965 a răspuns:

Destul, incat mi-a dat privilegiul sa cunosc adevarul despre El, sa- accept generozitatea si interesul sau, iubirea si bunatatea Sa de-al trimite pe Fiul Sau intai nascut, ca sa plateasca pretul de rascumparare pentru noi. Daca doresti citeste Ioan 3:16; Ioan 17: 3.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atât de mult ne-a iubit și ne iubește Dumnezeu, încât și L-a dat pe unicul său Fiu, Isus Cristos lumii, ca oricine crede în El să trăiască veșnic. (Ioan 3:16)

| Mikhtarian a răspuns:

Daca nu ne iubea atat de mult, probabil nu mai eram aici acum..pentru ca exista prea mult rau in lume dar Dumnezeu e bun si iarta.

| HellGirl666 a răspuns:

✰ -0.

| Kabuto79 a răspuns:

0? Poate exista iubire in frica? Atata timp cat nu o sa renunte la dictatura nu o sa existe iubire

| Kalla a răspuns (pentru Kabuto79):

Diavolul se hraneste cu frica. Dumnezeu nu are treaba cu frica.Cine este curajos si lupta impotriva satanei este cu Dumnezeu si are protectia Lui.

| Mămăligă59 a răspuns:

Si-a dat singurul Fiu ca jertfa de ispasire pentru pacatele noastre.
tu cam cat de mult crezi ca ne iubeste?
https://www.google.ro/......ps?/search

| Oleg20 a răspuns:

Ioan 3:16, 17 16 Fiindcă atât de mult a iubit Dumnezeu lumea, încât l-a dat pe Fiul său unic-născut, pentru ca oricine manifestă credinţă în el să nu fie distrus, ci să aibă viaţă veşnică. 17 Fiindcă Dumnezeu nu l-a trimis pe Fiul său în lume ca să judece lumea, ci pentru ca lumea să fie salvată prin el.