| anonim_4396 a întrebat:

De ce de Dragobete oamenii trimit scrisori de dragoste si de Valentine's Day dau sms-uri romantice? Nu era mai misto invers? Doar si Ghita Ciobanul are smartphone.

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ghita nu are timp.Ca mulge oile.Doar daca nu vin astia de la Vodafone sa o faca.

| anonim_4396 explică (pentru AirănMeidăn):

Nu. Numai mi-ai dat de treaba ca sa-mi sterg istoricul.

| AirănMeidăn a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar nu vad care e problema cu sortimentele de carne si aromele!

| anonim_4396 explică (pentru AirănMeidăn):

Cu aromele nu-i nicio problema, numai cu chestia pe care sunt puse.

| PedoBarbie a răspuns:

Şi eu m-am întrebat acelaşi lucru.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Era misto sa trimita Varu(tocmai.ro) lui Ghita Ciobanu sms-ca il iubeste laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai, cum Valentine's Day este o sarbatoare internationala, mai nou, se trimit mesaje peste tot in lume, ca scrisorile ar ajunge mult prea tarziu, pe cand in Romania, mai ales in oltenia, de unde e acest obicei de Dragobete, se pot trimite scrisori pentru ca distanta nu e atat de mare. Si e mult mai romantic.

| MoarteaLaConserva a răspuns:

Pana la Dragobete iei salariul, ai bani de timbre si plic. Alfel nu imi explic diferenta, din moment ce se sarbatoreste acelasi lucru