| anonim_4396 a întrebat:

De ce e ilegala sinuciderea asistata? Doar suntem in anul 2017!

Răspuns Câştigător
| Coquinnnna a răspuns:

Voiam sa pun si eu o intrebare similara,dar la religie,pentru ca,in fond, datorita bisericii nu se poate.

Religia instiga la suferință, pentru ca,prin ea ajungem la dzeu,gen.

Si mai ales, societatea nu e de acord cu asa ceva pentru ca vrea sclavi.

societatii nu ii convine daca contribuie la moartea unui posibil sclav, persoana care desi e bolnava, ar putea avea sanse de recuperare.

Deci pe scurt, legislatia aici oricum e major BS, iar biserica ne controleaza viata, moartea si felul cum dorim sa murim, alegere personala care tine doar de noi, nu are nimeni dreptul sa se bage.

3 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Pentru ca nu mai este sinucidere daca este asistata, poate fi eutanasie sau altceva... Sinuciderea este un act individual.

| oglindasultanului a răspuns:

Legala in unele tari "dezvoltate", sa poata ucide dand vina pe victimawinking

| Staind a răspuns:

Anu' in care suntem nu e un argument.