| anonim_4396 a întrebat:

De ce femeile nu îşi botează organele sexuale ca şi bărbaţii? (sau mai bine zis fete şi băieţi)

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Nu ti-ai botezat-o tu probabil. Că e incă la pubertate.

42 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mi se pare ciudat și inutil, așa de ce nu pun nume și la creier, stomac, ficat, inimă etc? că tot organe sunt

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Acest botez ( porecle) a organelor sexuale, denotă o preocupare intelectuală a bărbaților legată de sex. Ea nu este activitate sexuală prppriuzisă ci un corolar logic legat de cuvânt, de narațiune, se vorbește despre. Se vorbește metaforic.
Hai noroc, să ia pistolul foc, pistolul fiind organul, să ia foc. adică să ejaculeze.
Menține atenția aplecată asupra acestui domeniu ceea ce îl face pe bărbat să devină. să se mențină activ, femeia jucând un rol pasiv, în comparație cu cel al bărbaului.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Este din... popor.
Nu trebuie sa existe mereu o simetrie intre barbati si femei. Este bine asa cum este happy

Mai putin faza cu suparatul la perioada.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Cine a zis ca nu si le boteaza? big grin

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Eu una n-am mai auzit de niciun vagin poreclit până acum.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai nu ai auzit tu. Eu unul de exemplu pe Vasile nu l-am botezat. big grin

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Dacă-mi zici şi o poreclă de vagin, poate o să te cred, până atunci nu.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Veronica. Pisicuta. Smotocel.

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Cred că tot bărbaţii le-au botezat. laughing

| Sofer a răspuns:

Ca nu le place? rolling on the floor Eu i-am dat numele Miguel dragonul si crocodilul sau sarpilii.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Pe a mea o cheamă pikapika.

| Nemessys a răspuns:

Cine naiba intreg la cap ar face asta?

| siriusblack98 a răspuns:

Sunt barbat si nu stiam ca noi barbatii facem asta.

| anonim_4396 explică (pentru siriusblack98):

Păi cum? N-ai auzit tu de Gogu şi de Miguel?

| siriusblack98 a răspuns (pentru anonim_4396):

Banuiesc ca traim printre cercuri diferite de oameni.

| anonim_4396 explică (pentru siriusblack98):

Nu trebuie să te învârţi neapărat în anumite cercuri ca să mai poţi afla diferite lucruri.

| siriusblack98 a răspuns (pentru anonim_4396):

Trebuie sa ai in preajma ta in schimb un anume tipar de oameni de o calitate indoielnica.Am cativa amici care nici ei nu au auzit de asa ceva pana acum si sunt trecuti de 25 de ani.Mie mi se par copilarii sau glume pe care pustanii le zic fetelor ca sa le faca sa rada.Nu ca si-ar boteza penisul careva intreg la cap.

| HadesSs a răspuns:

"Fifi" e o porecla de vagin laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am uitat cum il cheamă, nu l-am mai văzut de mult timp. Am tot încercat să slăbesc in zadar când tentațiile consumerismului sunt atât de mari.
Să știți că mă găsiți la coada de la Burger King-ul din Afi Cotroceni in fiecare seară.
Mai nou am inceput să dau nume doar la burgerii împachetați în wraps în loc de chifle.
Cred că shaorma de la Socului a avut parte de multe porecle din partea mea. Cand nu am bani sa ajung acolo e ok și aia de la Dinner, destul de mare pentru a primi porecle.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De unde sti tu ca nu si le boteaza si ele? rolling on the floor

| Jus7t a răspuns:

De unde atâta creativitate?

| anonim_4396 explică (pentru Jus7t):

N-ar fi asta o problemă. Cred că suntem şi mai creative decât voi.winking

| Jus7t a răspuns (pentru anonim_4396):

Meh, aș zice eu mai multe dar lasă.

| anonim_4396 explică (pentru Jus7t):

Spune tot ce ai pe suflet.

| Jus7t a răspuns (pentru anonim_4396):

Nah.
Fugi și ia-ți prăjituri.

| anonim_4396 explică (pentru Jus7t):

O să-mi stea în gât (prăjiturile) dacă nu-mi spui.

| Jus7t a răspuns (pentru anonim_4396):

Mincinoasă :S

| anonim_4396 explică (pentru Jus7t):

Mincinoasă? Eu? De ce?

| Jus7t a răspuns (pentru anonim_4396):

Genetica.

| anonim_4396 explică (pentru Jus7t):

Ce rău eşti. sad

| Vikaa a răspuns (pentru anonim_4396):

Suntem cu mult superioare lor, suntem mai inteligente decat barbatii, ca ei de obicei gandesc cu capul dintre picioare; D

| Drimmero a răspuns (pentru Vikaa):

Spargeti de inteligenta, de aia la 15-16 ani aveti deja 1 plod si o relatie din care ramaneti cu ochii umflati la propriu, de inteligente ce sunteti ))) sa nu mai vorbim ca sunt si femei mai inaintate in varsta extrem de naive.

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Era o glumiţă, nu te ataca aşa. rolling on the floor
Deşi la unii se aplică. Doar la unii.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici in gluma sa nu se spuna asta, nu ar avea logica.

| Alexandrionelu a răspuns:

Dacă ar fi sa le "botezați", ce nume ar fi potrivite? happy

| anonim_4396 explică (pentru Alexandrionelu):

Mentosana.

| Alexandrionelu a răspuns (pentru anonim_4396):

"Mentosana"? Sigur nu ești băiat? Mentosanele se sug, acadelele se ling laughing

| anonim_4396 explică (pentru Alexandrionelu):

Ceea ce se poate suge, se poate şi linge.Şi invers.winking

| Alexandrionelu a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing Bună asta laughing
La început "Mentosana" părea un nume ciudat, dar dacă stau sa ma gândesc un pic și "Căposul" e un nume atipic laughing

| Csander a răspuns:

Pentru ca barbatii le "boteaza" pentru ele. Nu ti s-a spus niciodata "Vai piersicuta ta!"?

| anonim_4396 explică (pentru Csander):

Chiar să ştii că nu.

| Csander a răspuns (pentru anonim_4396):

Inseamna ca ai dat peste o gramada de persoane amuzante in viata ta.