| anonim_4396 a întrebat:

De ce femeile nu își părăsesc niciodata soții agresivi?

8 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Ce usor e sa judeci...eu cred ca de frica.Multe femei depind de barbat, si-au dedicat intreaga viata familiei si cred ca singure nu au niciun rost.In plus foarte multe sunt amenintate, torturate si psihic, nu numai fizic si pur si simplu le e frica, nu au curaj.

| Kanpeki a răspuns:

Din prostie.

| T0T a răspuns:

Cum adică niciodată? Trebuie să fii idiot să afirmi asta.

| syd2 a răspuns (pentru T0T):

De obicei asa se intampla, sau cel putin se intampla.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

La nivel mondial si chiar in Ro rata divorturilor e 50%. 80% sunt initiate de femei. Adica din 50 de divorturi 40 sunt date de femei. N-am gasit nicaieri cate stau la batut dar cred ca trebuie sa ai niste infirmitati ca sa o iei pe coaja si sa nu te pui in miscare.

| PersonajFictiv a răspuns:

Upgrade : " De ce unele femei nu isi parasesc sotii agresitivi?" -fara "niciodata", ca moartea tot ii desparte.
Ca nu ai incredere in ele, se gandesc ca nu merita si nu o sa gaseasca ceva mai bun. - asta fiind motivul principal.
Apoi, mai e interesul ( materialism) stau cu acei soti pentru ce le ofera.

| OnePiece a răspuns:

De obicei tine de bani sau de copil.

| Hanta1 a răspuns:

Deoarece ele se rezuma doar la ei. Femeile abuzate nu cred ca o sa mai aiba posibilitatea de a-si schimba destinul, plus (daca mai au si copii) nu pot sa-si intretina copii singure.