| tonyc7 a întrebat:

De ce femeile sunt atat de zgarcite la vorba atunci cand un barbat necunoscut incearca sa le abordeze, inclusiv pe retelele de socializare?
Inteleg ca daca e urat, neingrijit, miroase urat, e zdrentaros, saracacios imbracat, are un comportament ciudat, antisocial, periculos, sau nu stie sa lege 2-3 cuvinte, atunci cea mai buna solutie e sa il ignori... dar daca barbatul respectiv e cat se poate de prezentabil, arata bine si vorbeste politicos, atunci care ar mai putea fi motivul pentru care multe femei nu ii raspund?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

De ce sa iti pierzi timpul cu cineva daca nu reprezinta un interes fata de tine, doar de dragul de a conversa, nu e obligat nimeni sa vb cu tine sau sa stea cu tine

| Hammurabi a răspuns:

Pentru că fiecare om de pe planeta asta, are dreptul să stea de vorbă doar cu cine are chef și când are chef. (indiferent de cum arată și cum e îmbrăcat) laughing
De ce crezi că ar trebui să aibă un motiv ca să nu te bage în seamă? E doar o alegere personală.

| tonyc7 explică (pentru Hammurabi):

Faptul ca ea e singura, e un motiv suficient pentru a raspunde unui tip dragut atunci cand acesta o abordeaza, mai ales daca o face in mod politicos

| Hammurabi a răspuns (pentru tonyc7):

Dacă ar fi un motiv suficient, ar răspunde.
Dar se pare că nu e.
În al doilea rând, "un tip grăguț" în concepția ta, poate să nu însemne deloc același lucru și pentru ea.

| LordCristobal a răspuns:

Multor femei nu le place sa fie abordate de baieti buni sau politicosi le place sa fie agatate de baieti bad boys sau cu smechereala in cap.Si tind sa refuze baietii buni ca nu le atrag in niciun fel.
O alta explicatie ar fi ca multe femei cred ca barbatii le abordeaza numai pentru sex si de asta multe sunt sceptice.
Oricum la noi in tara fetele asteapta ca tu sa faci prima miscare si tu sa intretii atmosfera intr-o conversatie. Daca le place ce iese pe gura ta o sa isi dea si ele drumul la vorba.
Un alt motiv ar fi ca multe fete din Romania sunt prea fitoase si au o aroganta nejustificata de mare.

| tonyc7 explică (pentru LordCristobal):

Cum sa le placa sa fie agatate de bad boys si de smecherasi?
Astia sunt cei care sunt in stare sa le scoata la produs, sa le bata, sa le insele, sa le minta... Deci chiar nu te inteleg!

| popescuhertz a răspuns:

Unele femei s-ar putea să nu vorbească cu un bărbat necunoscut pentru că au grijă de siguranța lor, nu vor să piardă timpul, se simt incomod sau nu îl cunosc destul de bine.

| Prazul a răspuns:

Pentru ca le place sa fie cautate in fund. De ce le dai atentie de aia si-o iau in cap si se cred frumoase.

Un profil de femeie este invadat de barbati efectiv, fie ea si bocie. Barbatii vor un singur lucru pe Facebook : sa agate femei.

Muierile se intrec in a-si expune fel si fel de selfie-uri sa demonstrez la lume cat de frumoase si atragatoare sunt ele.

In momentul in care primest like-uri si ador si comentarii de sustinere, creste stima de sine si astfel se cred mai frumoase si atragatoare bazate pe feedback-ul primit de la urmaritori.

Cu cat aceasta stima de sine e confirmata la mai multe poze cu atat isi creste pretentiile si devine mai cu nasul pe sus, prin urmare se gandeste ca va raspunde doar acelor barbati frezati cu barba si gleznute goale, care se afiseaza in haine de lux cu vreun bolid (si ala cumparat in rate pe salariul parintilor sau cu banii jos dar tot cu banii lui ta-sau), eventual in locatii extravagante sau in diferite tari (pentru a arata ca isi permite sa calatoreasca si isi traieste viata, lucruri care nu ar fi posibile, chipurile, fara o situatie materiala solida).

Dupa cum vezi, avem de-a face cu o generatie de pitipoance si ratati, si unii si altii debordand de vanitate si superficialitate.