| anonim_4396 a întrebat:

De ce femeile tind sa fie atrase de barbatii puternici, autoritari?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Le place siguranta dar cand siguranta se zbate asupra ei si ramane vanata isi face zile negre

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Barbatii puternici,
Aduce bani acasă, așa a fost de când am coborât din copaci să căutăm de mâncare.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu chiar autoritari, dar puternici da. De ce? Pentru ca in general acestia pot sa ofere protectie si siguranta in anumite aspecte.

Dar evident, depinde de la preferinta la preferinta.

Numai bine! ^_^

| CostinAlamariu a răspuns:

E o caracteristica feminina. Asa cum femeile de obicei tind sa fie atrase de barbati puternici si cu autoritate asa si barbatii tind de obicei sa fie atrasi de femei delicate, poate chiar un pic timide si in general feminine.
Nu-mi pot imagina un barbat care sa fie atras de o femeie cu dita mai muschii, care se impune intotdeauna cu autoritate si care e tunsa scurt.

| gemeni6226 a răspuns:

Mie nu-mi plac barbatii autoritari imi plac mai mult barbatii timizi, autoritatea implica si agresiune si multumesc nu am nevoie, am nevoie de calm tandrete si intelegere. Asta nu numai acum ci si la varta de 20 mi-au placut baietii de acest gen si sotul m-a atras prin calmul si tandretea pe care o avea fata de mine.Niciodata nu am suportat atitudinea autoritara din partea nimanui.

| oglindasultanului a răspuns:

Care le pot stapani pe fiare

| Nirvanaaa a răspuns:

Depinde de femeie. Nu toate suportă tipul acesta de bărbat. Pentru ca e posibil sa se simtă nesigure și asta cred ele ca le oferă siguranță probabil.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru că vor să se simtă protejate, în siguranță...dar desigur, e vorba de o autoritate a blândeții, a deciziilor bine calculate...cel puțin în cazul meu.