| Pinocchio a întrebat:

De ce folositi emoticoanele alea stupide?

Răspuns Câştigător
| DumiY a răspuns:

Pai unii pun emoticoane ca sa isi exprime starea, ca sa fie mai colorat raspunsul sau din cauza ca sunt obsedati de acele emoticoane si oriunde ar raspunde trebuie sa le puna.
Bye, bye!

21 răspunsuri:
| CarlaElena a răspuns:

De exemplu unii nu sunt atat de "capabili" incat sa inteleaga o stare pe care un text o transmite, asa incat cel/ cea care scrie textul foloseste emoticoane sugestive care sa-l ajute pe nefericitul cititor.

| Crucified a răspuns:

Ca sunt frumoase. big grin laughingbatting eyelashes devil wave tongue happy \dancing. Funda?hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii raspunsu ala des intalnit?
ca sa intrebi tubatting eyelashes oh go on big grin wave flag

| Pinocchio explică (pentru anonim_4396):

Si raspunsul tau este la fel de stupid.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Pinocchio):

L-am facut sa se asorteze cu intrebarea.

| Pinocchio explică (pentru anonim_4396):

L-ai asortat perfect raspunsul tau cu emoticoanele alea STUPIDE.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Pinocchio):

Aici este vorba de parerea fiecaruia, dupa cum vezi si in raspunsurile de mai sus gasesti oameni carora nu li se par stupide emoticoanele, si nici mie nu mi se par.
Fara emoticoane mi s-ar parea prea. cum sa iti zic. prea serios vorbitul. Cand vorbesti de exemplu, cu cineva fata in fata, ai fata asa -> straight face tot timpul? Ma indoiesc, ba zambesti, ba esti trist, ba bosumflat sau pinguinii mai stiu cum. Asa sunt si emoticoanele, arata starea omului.

| Pinocchio explică (pentru anonim_4396):

Hai sa incercam, oare simti ce stare am eu acum chiar fara sa pun emoticon?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Pinocchio):

De fu..rtun
Vrei sa inmultesti numarul intrebarilor ''stupide''?

| Pinocchio explică (pentru anonim_4396):

Cat timp primesc raspunsuri inseamna ca nu e asa de stupid.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E mai ușor să pun un laughing decât hahahahahahahahaha.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu le folosesc că nu-mi plac. Improvizez altceva gen: ^^ sau (: sau T_T sau O_o etc.

| Yasmin875 a răspuns:

Ca sa parem mai interesanti.Sincer,eu nu prea le folosesc.Dar imi plac, mi se par haioase, amuzante. Poate asta e parerea si a altor persoane.

| FearOfTheDark a răspuns:

Nu-s stupide.
Doar puse in exces sunt stupide.
Mie mi se par faine uneori.
Am multi prieteni foarte buni din afara orasului si, cum nu am webcam, le pun emoticoane si stiu in ce stare sunt.

| Pinocchio explică:

Tu de cate ori raspunzi la o intrebare?
P.S. Nu vezi bine.

| HaLoGeNNN a răspuns:

Ca sa intrebi tu happy laughing big grin

| Klaryssa a răspuns:

Emoticoanele se folosesc pentru a face inteleasa starea ta in acel moment.Eu le folosesc mult, si eu exact ca multa lume sunt dependenti de emoticoanebatting eyelashes happy laughing big grin

| Spoiled a răspuns:

Nu sunt asa stpide, prin ele poti sa-ti exprimi mai usor starea.

| TheGenius a răspuns:

Ca să te oftici tu. happy laughing big grinwinking :*

| DeFaq a răspuns:

happy laughing big grin nu`s stupide

| Farewell a răspuns:

thinking