| anonim_4396 a întrebat:

De ce in Romania este atat de greu sa ai o viata decenta? Nu ma refer doar la situatia materiala, oamenii sunt prosti si nesimtiti si suntem pe ultimul loc la orice, adica din toate punctele de vedere stam prost stam bine doar la viteza de internet si faptul ca avem femei frumoase in afara de asta mai excelam la ceva?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Zilele trecute la metrou o femeie a călcat-o pe alta femeie pe picior (din greșeala evident), victima s-a întors și i-a dat o palma puternica pe spate. Deci așa ceva? In fiecare zi ma minunez cât de multă răutate exista in țara asta. Parca am fi in jungla și trebuie sa scoatem colții ca sa supraviețuim.
Romanii vor fi mereu rai, invidioși, nesimțiți și știi de ce? Pentru ca așa își educa și copiii? De multe ori am văzut copii mult mai rai decât părinții.
Și asta cu femeile frumoase nu știu de unde ați scos-o, nu le-ați văzut pe cele din Rusia, Ucraina, Moldova și alte tari nu neaparat din Europa.

| StupidOgre a răspuns (pentru Bondarel99):

Speram sa primesc raspunsuri negative la ceea ce am scris sad pana la urma asta e adevarul si da femeile noastre nu sunt printre cele mai frumoase pana si acolo unde ne laudam nu suntem foarte buni

| StupidOgre a răspuns (pentru Bondarel99):

Lucrul cel mai grav este faptul ca parintii isi educa copii sa fie la fel de prosti si nesimtiti asta inseamna ca prostia este intretinuta si transmisa generatiilor viitoare adica in viitor tara va avea aceleasi probleme

12 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Este absurd să spui că nu suntem în top în nimic.
Suntem printre primele locuri la consum de alcool, la violenţă domestică, la hoţii, la dorei, la corupţie. Ce să faci dacă atâta ne duce capul pe o mare majoritate, avem foarte mulţi mentalitatea aceia de "ţărani" cordiţi pe care nu vrem nici cum să o îmbunătăţim.

| StupidOgre a răspuns (pentru Freya1):

Din ce vad toata lumea e de acord cu mine speram sa fie cineva sa imi dovedeasca ca nu e asa, da suntem inapoiati rau

| Hammurabi a răspuns:

Da. Excelăm la prostie.
Dovada?
Din 4 în 4 ani votăm aceiași imbecili.

| Steregoi a răspuns:

Variatie genetica. Frumos si puternic mai rar. happy

Are un demon mai slab. happy

| StupidOgre a răspuns (pentru Steregoi):

Nu inteleg ce zici

| Steregoi a răspuns (pentru StupidOgre):

Fiecare popor are o gena dominanta si determina caracteristicile de comportament.

Conform Bibliei fiecare zona si popor are un print demon. Daniel 10:13:"Şi îngerul păzitor al Persiei mi-a stat împotrivă douăzeci şi una de zile, dar iată că Mihail, cel dintâi dintre îngerii păzitori, a venit în ajutorul meu şi eu l-am lăsat acolo la îngerul păzitor al regelui Perşilor."

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dragnea îți fură viitorul ca să scape el de pușcărie

| Demetrov a răspuns:

Parerea ta, eu cunosc multi oameni minunati.

| StupidOgre a răspuns (pentru Demetrov):

Eu stau intr-o zona mai proasta si asa sunt oamenii