| anonim_4396 a întrebat:

De ce in seriale/filmele actuale, actorii nu mai emana aceeași emoție și autenticitate pe care o afișau in serialele/filmele de acum 20 de ani?
Cel puțin eu așa percep.
Scenarii puerile și interpretare seacă, adica lipsa transmiteri de emoții autentice.
Chiar daca sunt niste roluri, totuși în filmele și serialele anilor '80-2000, simțeai emoțiile actorilor, puneau suflet in acele roluri și interpretări.

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Actorii viitorului vor fi niste avatare 'jucate' de AIwinking
deci actorii fizici vor ramane o amintire frumoasa
oricum nu putem compara monstrii sacri din trecut cu pustimea din prezent, dar asta nu inseamna ca printre cei tineri nu exista talentati
cred ca nu este totul doar despre actori cand ne raportam la trecut, cred ca este si despre ce transmiteau filmele de atunci, mesajul, scenariul, decorurile etc

4 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Pentru ca am evoluat si nu mai suntem impresionati de overacting, ba chiar il consideram prost.

Uita-te in Romania, cum in majoritatea filmelor, actorii sunt prea mult actori si prea putin oameni obisniti. Si e deranjant.

Tu vrei sa simti ca te uiti la un film cand te uiti la un film? Daca da, atunci ce emotie vrei sa vezi? Ti se pare ca sa e viata in general, prin de substanta si emotie? Ca mie nu.

| TheGentleman a răspuns (pentru LoveSleep):

Stai. În România prea mulți sunt actori? Dimpotrivă, aș spune că puțini sunt actori profesioniști. De exemplu: Maticiuc, Bromania, Mircea Bravo etc.

Compară-i pe ăștia cu Micutzu, Rebengiuc și alții care au făcut școală în acest sens

| LoveSleep a răspuns (pentru TheGentleman):

Am zis "prea mult actori". Adica intr-o scena in care 2 oameni vorbesc, tu nu vezi ca 2 oameni vorbesc. Vezi ca 2 oameni joaca.

| LordCristobal a răspuns:

Cred ca scolile de actorie nu mai sunt asa bune precum erau in trecut.De altfel si multi care se fac actori nu au talent pentru asa ceva asa ca producatorii de filme ii baga deoarece nu au pe altcineva sa bage.
Sau poate ca actorii din prezent au pile pe undeva.